Hubble знов увійшов у безпечний режим

Космічний телескоп Hubble знову припинив наукові спостереження через збій, що стався 25 жовтня. Про це йдеться у повідомленні, опублікованому в твіттері місії. На період вирішення проблеми апарат перебуватиме у безпечному режимі.

Телескоп Hubble. Джерело: NASA

Попередній аналіз телеметрії показав, що збій викликаний проблемами синхронізації наукових приладів із внутрішніми системами обміну даними телескопа. За словами фахівців групи супроводу місії, апаратура Hubble перебуває у хорошому стані, він отримує достатню кількість енергії.

Останнім часом такі інциденти почастішали. Цього року Hubble переходив у безпечний режим у березні та червні. Остання подія стала однією з наймасштабніших в історії проєкту. Через стабілізатор напруги, що відмовив у блоці живлення наукових інструментів, понад місяць телескоп не міг вести жодних спостережень.

Нова несправність вкотре нагадала про проблему старіння обсерваторії. Остання місія з її обслуговування відбулася у 2009 році. Тоді всі можливі компоненти телескопа замінили. Проте за наступні 12 років багато з них зносилися, а деякі вийшли з ладу, через що довелося задіяти резервні. Рано чи пізно якийсь із ключових елементів апарата, для якого вже не залишилося «запаски», зламається, через що він втратить можливість продовжувати спостереження.

Телескоп Hubble. Джерело: NASA

Варто зауважити, що протягом останніх років різні фахівці пропонували низку проєктів нової місії з ремонту телескопа Hubble з використанням модифікованого корабля Orion або безпілотного апарата. Однак NASA не виявило особливого інтересу до подібних ініціатив.