Hubble частково відновив наукові спостереження

Група супроводу місії Hubble повідомила, що їй вдалося відновити роботу одного з наукових інструментів обсерваторії. Йдеться про камеру ACS (Advanced Camera for Surveys), призначену для отримання високочутливих зображень об’єктів далекого космосу. Вона має три окремі оптичні канали та може знімкувати в ультрафіолетовому, видимому та ближній частині інфрачервоного діапазону.

Телескоп Hubble. Джерело: NASA

На жаль, решта наукових інструментів Hubble все ще перебуває у безпечному режимі через зафіксований 25 жовтня збій. Його причиною стали помилки синхронізації приладів із внутрішніми системами обміну даними самого телескопа.

Наразі інженери аналізують роботу блоку управління, який генерує повідомлення синхронізації, та вивчають можливість оновлення програмного забезпечення. Очікується, що вже цього тижня вони розпочнуть відновлення роботи всіх інших приладів телескопа.

Останнім часом різні технічні інциденти з Hubble значно почастішали. Це пов’язано з поступовим старінням його систем. Але, попри зростання кількості збоїв, NASA сподівається, що зможе продовжувати експлуатацію телескопа впродовж усього поточного десятиліття.