Фото дня: скидання теплозахисного екрана зонда Mars 2020

Цей вельми ефектний знімок було зроблено 18 лютого 2021 року. Він демонструє момент скидання теплозахисного екрана спускального апарата місії Mars 2020.

Скидання теплозахисного екрана Mars 2020. Джерело: NASA/JPL-Caltech/MSSS

Теплозахисний екран був одним із найважчих компонентів апарата. Його маса становила 440 кг (при масі ровера Perseverance в 1025 кг). Він захистив марсохід із дроном-вертольотом і системою «небесний кран» від впливу температур, що досягали 1300°C, і погасив основну частину його посадкової швидкості. Екран скинули, коли Mars 2020 перебував на висоті 11 км, знижуючись зі швидкістю приблизно 1500 км/год.

Знімок скинутого екрана, був зроблений камерою LCAM (Lander Vision System Camera), що була частиною навігаційної системи «небесного крана». Бортовий комп’ютер порівнював зроблені нею знімки марсіанської поверхні з картою у своїй пам’яті та на підставі цієї інформації коригував траєкторію зниження, щоб опустити ровер Perseverance у безпечному районі.

Завдяки значній висоті спускального апарата, у момент знімкування в кадр потрапила більша частина кратера Єзеро. Для кращого розуміння масштабів, нагадаємо, що діаметр цієї ударної формації становить 49 км. На знімку також можна побачити частину прилеглої до кратера території та серпанок у марсіанській атмосфері.

За матеріалами https://mars.nasa.gov