ESA завершило складання дослідника астероїдів

Фахівці компанії OHB завершили складання апарата Hera. Він буде запущений наступного року до подвійного астероїда Дідим.

Основні цілі місії Hera

Апарат Hera був створений Європейським комічним агентством (ESA) у межах міжнародного експерименту, спрямованого на вивчення можливості захисту Землі від небезпечних небесних тіл шляхом зміни їхньої траєкторії. Його ціллю обрали 160-метровий астероїд Діморф, що є супутником астероїда Дідим.

Астероид Диморф
Астероїд Діморф. Джерело: NASA

У вересні 2022 року в Діморф врізався побудований NASA зонд DART. Наслідки зіткнення перевершили більшість прогнозів учених. Удар вибив тисячі тонн із поверхні астероїда, унаслідок чого у нього з’явився довгий кометоподібний хвіст, який складався з пилу і досить великих уламків. А період обертання Діморфа навколо Дідима змінився на 32 хвилини.

Астероїд Діморф після зіткнення із зондом DART. Джерело: NASA/ESA/STScI/Hubble

Тепер учені хочуть детальніше вивчити кратер, що утворився внаслідок удару, і те, як саме зіткнення вплинуло на пару астероїдів. Цим і займеться Hera. Європейський зонд вийде на постійну орбіту навколо пари астероїдів і проведе їхнє комплексне вивчення. Також він випустить кілька кубсатів, один з яких наприкінці своєї місії спробує здійснити посадку на поверхню Діморфа.

Складання Hera

Hera складається з двох основних частин. Перша це модуль корисного навантаження, що являє собою «мозок» апарата. На ньому встановлений бортовий комп’ютер і всі основні наукові інструменти місії. За його створення відповідала німецька компанія OHB. Другим ключовим компонентом апарата є руховий модуль, виготовленням якого займалася італійська компанія Avio.

Після того як інженери завершили виготовлення і протестували модулі окремо, вони приступили до їхньої інтеграції в єдине ціле. Фінальне складання Hera проводилося на підприємстві OHB у Бремені. Воно завершилося наприкінці серпня.

З’єднання основних компонентів апарата Hera. Джерело: OHB

Тепер Hera піддасться низці тестів, покликаних засвідчити готовність апарата до космічного польоту. Наразі запуск місії запланований на жовтень 2024 року. Для нього буде залучена ракета Falcon 9. Hera має досягти своєї мети наприкінці грудня 2026 року.

За матеріалами https://www.esa.int.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії