Дощові ліси Амазонії очима Sentinel-2

Представлене зображення було опубліковано ESA в честь міжнародного дня лісів. Воно демонструє частину дощових лісів Амазонії – найбільшого в світі тропічного лісу, розташованого на території басейну річки Амазонки. Він займає площу в 5,5 млн км2. Це майже половина від решти на планеті тропічних лісів.

Тропічні ліси Амазонії (фото Sentinel-2) Джерело: ESA

Фото було зроблено одним з супутників проекту Sentinel-2. Воно було оброблено з використанням даних з інфрачервоного каналу. Цей метод дозволяє краще розрізняти окремі види рослинного покриву.

Крім густих тропічних лісів, на знімку також можна побачити річку Джуруа. Це права притока Амазонки, його загальна протяжність перевищує 3000 км. Вода в ній здається бордово-фіолетовим через те, що відбите сонячне світло в основному складається з синього і зеленого, в той час як в інфрачервоному діапазоні відображення практично дорівнює нулю.

Також можна звернути увагу на ряд навколишніх річку серпоподібна озер (стариць). Як правило, вони утворюються при випрямлення русла, коли під час розливів річкова течія пробиває коротший шлях. Поступово вхід в старе русло заноситься піском і мулом і воно перетворюється в окремий водойму.

На фото Sentinel-2 також потрапила річка Тарауака і невелике місто Ейрунепе (ліва частина кадру). Він був заснований в 19 столітті як центр виробництва каучуку.

За матеріалами: http://www.esa.int