До Зали слави астронавтів включили двох ветеранів космосу

6 травня 2023 року в комплексі для відвідувачів Космічного центру Кеннеді NASA у Флориді відбулась церемонія включення в Зал слави астронавтів (AHOF). Астронавти-ветерани Рой Бріджес-молодший та сенатор Марк Келлі отримали почесне звання за вклад у розвиток космічної галузі, а також за демонстрацію видатних досягнень у науково-дослідницьких місіях NASA. Отже, загальна кількість почесних учасників AHOF досягла 107 осіб.

Астронавти-ветерани
Астронавти-ветерани Рой Бріджес-молодший та сенатор Марк Келлі отримали почесне звання за внесок у розвиток космічної галузі

«Астронавти NASA Марк Келлі та Рой Бріджес-молодший змусили нас продовжувати дивитися вгору та рухатись у невідоме. Після того, як вони досліджували небеса, обидва залишалися на службі NASA і нашій нації. Зала слави астронавтів буде й надалі поповнюватись видатними діячами. Потенційними учасниками можуть стати також члени екіпажу Artemis, які знайдуть нескінченне натхнення в історіях легендарних дослідників, шукачів пригод і піонерів NASA», — промовив адміністратор NASA Білл Нельсон під час церемонії.

Рой Бріджес-молодший генерал-майор ВПС США, астронавт NASA у відставці

Рой Бріджес молодший
Рой Бріджес-молодший

Рой Бріджес-молодший народився в Атланті, штат Джорджія. Він є видатним випускником Академії ВПС США в Колорадо-Спрінгс, де здобув ступінь бакалавра інженерних наук. А в університеті Пердью в Індіані — ступінь магістра наук з астронавтики. У в травні 2001 року отримав звання почесного доктора інженерних наук від Пердью. 

З серпня 2003-го по 3 жовтня 2005-го Бріджес був директором дослідницького центру NASA Langley у Гемптоні, штат Вірджинія. До цього протягом шести років працював директором Космічного центру Кеннеді у Флориді. Бріджес є лауреатом численних нагород і відзнак. 

Також Рой був пілотом «космічного човника» Challenger у місії STS-51F, відомої як Spacelab 2, яка стартувала 29 липня 1985 року та приземлилася через вісім днів, 6 серпня. У 2005 році Бріджес пішов у відставку з посади директора Langley та NASA.

Сенатор Марк Келлі — капітан ВМС США, астронавт NASA у відставці

Марк Келлі
Марк Келлі

Марк Келлі народився в Оранджі, штат Нью-Джерсі, та є братом-близнюком Скотта Келлі, також астронавта NASA у відставці та члена Зали слави. У 1986-му він здобув ступінь бакалавра морської інженерії та навігації в Академії торговельного флоту США. У 1994 році — ступінь магістра авіаційної інженерії у Школі аспірантури ВМС США. За час своєї кар’єри Марк налітав понад 5000 годин на більш ніж 50 різних літаках та здійснив понад 375 посадок на авіаносець.

Марк був обраний астронавтом NASA в 1996 році. У першому його польоті в космос він був пілотом Endeavour під час місії STS-108 у грудні 2001-го. Наступного разу Марк пілотував борт Discovery в липні 2006-го під час місії STS-121. Це була друга місія після втрати Columbia в 2003 році. Під час польоту Discovery STS-124 він вже став командиром. Місію STS-134 на кораблі Endeavour також очолював Марк. На борту шаттлів Марк подолав понад 400 млн км та здійснив 754 оберти навколо Землі протягом більш ніж 51 дня.

Як потрапити до Зали слави астронавтів?

Рой Бріджес молодший та Марк Келлі
Рой Бріджес молодший (ліворуч) та Марк Келлі (праворуч) введені до Зали слави астронавтів США 2023 року 6 травня. Авторство: NASA

Претендентів обирає комітет астронавтів Зали слави, а процесом керує Astronaut Scholarship Foundation, яка була заснована першими сімома астронавтами Mercury в 1984 році. Щоб отримати право на участь у номінації, астронавт повинен здійснити свій перший політ щонайменше за 17 років до вступу на посаду та бути звільненим з NASA щонайменше п’ять років. Кожен кандидат має бути громадянином США та командиром, пілотом або фахівцем місії, пройти навчання в NASA та здійснити принаймні один оберт навколо Землі.

Раніше ми повідомляли про те, навіщо в команду Artemis II обрали канадця.

За матеріалами NASA.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео
Космічне кільце: астрономи зазнімкували гіперсвітну галактику
Викрадення «Луни-2»: як ЦРУ дізналися секрети радянської космічної програми під носом у КДБ
Вчені виявили неподалік від Сонця неймовірно швидкий об’єкт
Галактика-конструктор: телескоп Hubble зазнімкував незвичайного сусіда Чумацького Шляху
Астронавти залишатимуться на борту МКС під час її падіння в атмосферу Землі
Не помічали 55 років: пенсіонер виявив помилку у старій відеогрі Lunar Lander
Новий сонячний цикл вже міг розпочатися
Вчені знайшли спосіб передбачати найтяжчі магнітні бурі