NASA оголосила імена астронавтів, які полетять навколо Місяця

Адміністратор NASA Білл Нельсон назвав екіпаж космічної місії Artemis II. Людьми, які першими к новому тисячолітті облетять Місяць, стануть астронавти США Крістіна Коук, Віктор Гловер, Рід Вайсман і представник Канади Джеремі Хансен.

Екіпаж місії NASA Artemis II (зліва направо): астронавти NASA Крістіна Хеммок Коук, Рід Уайзман (сидить), Віктор Гловер і астронавт Канадського космічного агентства Джеремі Хансен.
Джерело: NASA

NASA назвала членів екіпажу Artemis II

У США оголосили імена чотирьох членів екіпажу місії Artemis II. Сталося це під час пресконференції, яка відбулася 3 квітня о 18:00 за київським часом. Оприлюднив їх особисто адміністратор NASA Білл Нельсон.

Друга місія за програмою Artemis буде схожою на першу. Під час неї гігантська ракета SLS виведе на навколоземну орбіту космічний корабель Orion. Він запустить власний двигун і попрямує до Місяця. Облетівши його, апарат повернеться до Землі. На підльоті до неї він відстикує посадкову капсулу, яка і здійснить м’яку посадку за допомогою парашутів.

Різниця буде полягати лише в тому, що цього разу на борту корабля перебуватимуть четверо людей. Вони стануть першими за понад пів століття астронавтами, які опиняться до Місяця ближче, ніж до Землі. 3 квітня люди дізналися, що ними стануть троє американців і один представник Канади.

Хто полетить навколо Місяця?

Першою людиною, ім’я якої назвав Білл Нельсон, стала Крістіна Коук. Саме вона має стати першою жінкою в історії, яка здійснить обліт Місяця. Астронавтка має ступінь магістра у галузі електромеханіки, працювала на антарктичній станції, допомагала розробляти зонд Junо та здійснила один політ на Міжнародну космічну станцію.

Другим астронавтом місії стане Віктор Гловер — колишній військовий пілот, який брав участь у війні в Іраку. Після цього він працював льотчиком-випробовувачем, навчався і, нарешті, став астронавтом. У космосі Гловер побував один раз у складі приватної місії Crew-1.

Також до Місяця полетить канадський астронавт. Колишній пілот Королівських канадських ВПС Хансен — єдиний із членів екіпажу, який досі не бував у космосі. Зате він разом із європейськими колегами брав участь у тренуванні CAVES, у ході якого в печерах намагалися змоделювати ситуацію, що виникає при довготривалих космічних подорожах.

Нарешті, командиром екіпажу Artemis II стане Рід Вайсман — ще один колишній пілот американських ВПС, який пізніше став астронавтом. У його активі також є один політ на МКС.

За матеріалами www.nasa.gov.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine