У разі невдачі звинуватять Канаду: навіщо в команду Artemis II обрали канадця

Минулого тижня NASA офіційно представила екіпаж місії Artemis II, яка облетить Місяць у 2024 році. Серед членів екіпажу космічного корабля Orion будуть три астронавти зі США та один громадянин Канади. Як виявилося, такий підбір невипадковий і має на меті «хитрий план».

Джеремі Хансен
Канадський астронавт Джеремі Гансен. Фото: Wikipedia

В інтерв’ю американському ТВ-шоу The Late Show With Stephen Colbert («Пізнє шоу зі Стівеном Колбертом») канадський астронавт Джеремі Гансен дотепно відповів на запитання, чому саме його обрали для космічної місії.

У чистому канадському стилі Гансен зауважив: «Імовірно, є кілька причин, але ви можете обрати будь-яку, яка вам подобається. Наприклад, якщо щось піде не так під час цієї місії, тоді NASA може звинуватити Канаду». Телеведучий Колберт жартівливо відповів Гансену: «В такому разі Канада просто скаже «вибачте», використовуючи довгу вимову «и».

 «Це чудовий страховий поліс», — прокоментував Гансен.

Якщо без жартів, то, на думку Джеремі Гансена, справжньою причиною, чому NASA вирішила співпрацювати з Канадським космічним агентством під час місії Artemis II, є старомодне «американське лідерство».

«Це було свідоме рішення, бо NASA думає масштабно та хоче створити глобальне партнерство, і я вважаю, що це неймовірне лідерство з боку Америки. Канада це дуже цінує. Це надихає нас і дозволяє залучати наших фахівців — у нас є багато геніїв, яких можна залучити до співпраці», — пояснив астронавт.

Раніше ми повідомляли про те, як Канадське космічне агентство показало оновлений логотип.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine