Червоні привиди над Атакамою (фото)

Представлене зображення було отримане в обсерваторії Ла Сілья, що розташована на території чилійської пустелі Атакама. На ньому можна побачити характерні яскраві червоні плями, відомі під назвою «червоні привиди».

«Червоні привиди» та власне світіння атмосфери у небі над пустелею Атакама. Джерело: Zdenek Bardon/ESO

«Червоні привиди» є специфічною, важковловимою формою атмосферних електричних розрядів, які виникають на висотах від 50 до 90 км. Це значно вище за звичайні грозові хмари. Вони відрізняються від звичайних блискавок не лише своєю висотою, а й тим, що вони набагато холодніші, а їхнє світіння набагато слабше. Зареєструвати це явище дуже важко. Перші зображення, що доводили існування «червоних привидів», були отримані лише у 1989 році.

Фон на знімках здається трохи підфарбованим зеленою фарбою. Цей феномен зветься власним світінням нічного неба. У денний час сонячне світло іонізує атоми азоту та кисню в земній атмосфері, відриваючи від них електрони, а вночі ці електрони знову рекомбінують з атомами та молекулами, народжуючи при цьому фотони. Таке світіння зазвичай можна бачити лише на дуже темному небі в місцях, зовсім вільних від світлового забруднення. Пустеля Атакама якраз є одним із таких куточків земної кулі.

Раніше ми писали про те, як над телескопом Gemini North зазнімкували рідкісну лентикулярну хмару.

За матеріалами https://www.eso.org

Тільки цікаві новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine