Астрономи знайшли два мінінептуни у сонцеподібної зорі

Використовуючи дані, зібрані телескопом TESS, міжнародній команді астрономів вдалося ідентифікувати дві раніше невідомі екзопланети. Вони обертаються навколо зорі HD 63935. Це відносно близький жовтий карлик, що розташований від нас на відстані 155 світлових років. Його вік оцінюється в 6,8 млрд років, за розмірами та масою він трохи поступається Сонцю.

Мінінептун в уявленні художника. Джерело: NASA/Ames/JPL-Caltech

Обидві екзопланети належать до класу мінінептунів. Такі тіла займають проміжне положення між кам’яними суперземлями та газовими гігантами на кшталт Урану та Нептуну. В нашій Сонячній системі подібних планет немає.

Ближча до зорі екзопланета HD 63935 b має радіус приблизно трьох земних, у той час як її маса оцінюється в 10,8 мас нашої планети. Отже, середню густину її речовини можна оцінити в 2,2 г/см³. Період обертання екзопланети становить 9,06 доби. Згідно з розрахунками, її рівноважна температура дорівнює 640°C.

Друга екзопланета HD 63935 c має схожі фізичні характеристики. Її радіус в 2,9 раза, а маса в 11,1 разів перевищують земні. Це дає середню густину в 2,5 г/см³. Період обертання HD 63935 c дорівнює 21,4 дня, її рівноважна температура оцінюється в 410°C.

За матеріалами: https://phys.org