Китай обрав 18 нових тайконавтів

Китайське агентство пілотованої космонавтики (CMSA) набрало групу нових тайконавтів, які будуть залучені до майбутньої програми багатомодульної орбітальної станції. Про це йдеться в інформаційному релізі, опублікованому прес-службою організації.

Концепція китайської багатомодульної орбітальної станції. Джерело: A.Mann/www.bisbos.com

Новий набір до космічного загону Китаю почався в 2017 році. Після завершення трьох етапів відбору була сформована група з 18 осіб. CMSA на даний момент не оприлюднила жодної інформації про їхні особисті дані. Відомо, що до складу загону увійшли сім пілотів, сім космічних інженерів і чотири фахівці з корисного навантаження. Серед них є одна жінка.

Цей набір став третім в історії сучасної космічної програми КНР. Попередні два були проведені в 1998 році (12 осіб) і 2010 році (7 осіб). Ключовою особливістю нового набору є те, що в ньому вперше змогли взяти участь цивільні особи. До цього тайконавтів відбирали тільки серед пілотів ВПС.

Будівництво нової китайської довготермінової станції має розпочатися наступного року. Всього для створення орбітального комплексу потрібно 11 космічних запусків. Його загальна маса становитиме 66 тонн, він буде розрахований на постійне перебування екіпажу з трьох осіб.

За матеріалами: https://spacenews.com