Астрономи виявили суб-Сатурн у сонцеподібної зорі

Команда індійських астрономів повідомила про відкриття нової екзопланети. Вона обертається навколо сонцеподібної зорі EPIC 211945201, що знаходиться від нас на відстані близько 590 світлових років. Вік світила оцінюють у 4 млрд років.

Астрономи дійшли висновку про існування в цій системі екзопланети на підставі аналізу фотометричних даних, зібраних телескопом Kepler. Щоб підтвердити існування тіла, дослідники скористалися допомогою спектрографа PARAS (Advance Radial-velocity Abu-sky Search), встановленого на 1,2-метровому телескопі обсерваторії Маунт-Абу.

Обсерваторія Маунт-Абу. Джерело: wikipedia.org

Спостереження підтвердили, що навколо EPIC 211945201 обертається щонайменше одна екзопланета. Її радіус перевищує радіус Землі в 6 разів, маса оцінюється в 27 земних. Планета робить один оберт навколо батьківської зорі за 19,5 дня. За своїми фізичними характеристиками вона посідає проміжне положення між тілами на кшталт Нептуна та Сатурна.

Екзопланетна система в уявленні художника. Джерело: NASA

За словами дослідників, відкриття дуже важливе для розуміння механізму утворення планет класу суб-Сатурн або супер-Нептун, що знаходяться на невеликій відстані від своїх зір. До теперішнього часу астрономи виявили лише 23 подібних тіла.

За матеріалами https://arxiv.org