Команда індійських астрономів повідомила про відкриття нової екзопланети. Вона обертається навколо сонцеподібної зорі EPIC 211945201, що знаходиться від нас на відстані близько 590 світлових років. Вік світила оцінюють у 4 млрд років.
Астрономи дійшли висновку про існування в цій системі екзопланети на підставі аналізу фотометричних даних, зібраних телескопом Kepler. Щоб підтвердити існування тіла, дослідники скористалися допомогою спектрографа PARAS (Advance Radial-velocity Abu-sky Search), встановленого на 1,2-метровому телескопі обсерваторії Маунт-Абу.
Спостереження підтвердили, що навколо EPIC 211945201 обертається щонайменше одна екзопланета. Її радіус перевищує радіус Землі в 6 разів, маса оцінюється в 27 земних. Планета робить один оберт навколо батьківської зорі за 19,5 дня. За своїми фізичними характеристиками вона посідає проміжне положення між тілами на кшталт Нептуна та Сатурна.
За словами дослідників, відкриття дуже важливе для розуміння механізму утворення планет класу суб-Сатурн або супер-Нептун, що знаходяться на невеликій відстані від своїх зір. До теперішнього часу астрономи виявили лише 23 подібних тіла.
За матеріалами https://arxiv.org