В які ігри можна зіграти на орбіті Землі в умовах мікрогравітації, щоб відпочити на вихідних після важких буднів? Екіпаж Міжнародної космічної станції (МКС) нещодавно придумав одну з них під назвою «Космічний дартс». Судячи з відео, доступного в соціальних мережах, новостворена гра є чудовою можливістю провести вік-енд на орбіті.
During the weekends, we sometimes spend our time playing games. It is one of our favourite activities to do together ????????
These games are the perfect way to unwind after work and prepare ourselves for the tasks ahead. pic.twitter.com/vmxypteMAd
— Sultan AlNeyadi (@Astro_Alneyadi) July 21, 2023
«На вихідних ми іноді проводимо час, граючи в ігри. Це одне з наших улюблених занять, яке ми робимо разом. Ці активні ігри — ідеальний спосіб розслабитися після роботи та підготуватися до майбутніх завдань», — пояснив у Twitter астронавт з Об’єднаних Арабських Еміратів Султан Аль-Неяді, який опублікував відео.
У ролику не пояснюються правила гри в «Космічний дартс». Помітно, як астронавти намагаються закинути м’ячик для пінг-понгу в один з двох обручів: велике кільце з бісеру або маленьке металеве кільце, яке трохи більше за сам м’ячик. Дехто з членів екіпажу не лише потрапив у крихітне кільце, а й зміг зробити «кидок по краю» на МКС, подібний до того, як це роблять професійні баскетболісти на Землі.
Переможцем став Сергій Прокоп’єв, що, мабуть, не дивно, враховуючи його тривалий час перебування в умовах мікрогравітації — він вже провів майже 200 днів у космосі.
У що ще грають на МКС?
На космічній станції досить популярні всілякі ігри з м’ячем. Минулого року астронавти NASA провели орбітальну подачу в той час, коли команда Houston Astros з рідного міста змагалася у Світовій серії бейсболу.
Наразі триває чемпіонат світу з футболу серед жінок, що дає астронавтам можливість знову вболівати за улюблені команди. Деякі минулі матчі FIFA на орбіті проводилися у 2018 році, а також у 2014-му. Наприклад, астронавти так намагались повторити удари Девіда Бекхема в умовах мікрогравітації.
Астронавти також полюбляють кельвінбол (Calvinball). Наприклад, у 2018 році екіпаж МКС опублікував відео, в якому за допомогою баскетбольного м’яча був продемонстрований на практиці другий закон Ньютона.
«Космічний дартс»
До речі, у «Космічний дартс» грають не тільки астронавти, а навіть космічні апарати. Так ще жартома називають місію DART. У вересні 2022 року космічний апарат місії успішно врізався в супутник астероїда Діморф, не лише змінивши його орбіту навколо Дідима, як було заплановано, а й створивши слід пилу та уламків, помічений численними космічними телескопами.
Раніше ми повідомляли про те, що NASA видала посібник для астронавтів, як обговорювати Україну на МКС.
За матеріалами Space.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine