Дивовижне фото модуля МКС Cupola з відкритого космосу

Модуль Cupola Міжнародної космічної станції дуже популярний серед астронавтів, оскільки його сім вікон — шість збоку й одне зверху — відкривають найкращий краєвид на Землю та за її межі. Ось чому NASA називає його «вікном у світ».

Бортінженери NASA Боб Хайнс і Джессіка Воткінс, зображені, дивлячись у вікно на модулі Cupola
Бортінженери NASA Боб Гайнс і Джессіка Воткінс дивляться у вікно на модулі Cupola «вікно у світ» Міжнародної космічної станції. Астронавти використовують семивіконний купол, щоб спостерігати за прибуттям космічних кораблів до орбітальної лабораторії та споглядати Землю внизу. Авторство: NASA

Це найулюбленіше місце астронавтів МКС для відпочинку і спостерігання за зорями та Землею з висоти 400 км над поверхнею. Інші астронавти, які захоплюються фотографією, використовують Cupola для знімків нашої планети з найкращого у світі ракурсу. Наприклад, своїми шедеврами з орбіти часто ділиться італійська астронавтка Саманта Крістофоретті.

Але сам модуль Cupola дуже рідко можна побачити ззовні. Тому днями NASA опублікувала саме такий знімок. На захопливому зображенні показано членів екіпажу космічної станції Боба Гайнса та Джессіку Воткінс, які визирають з модуля. Судячи з ракурсу та порівнюючи його з тогорічним зображенням, здається, що знімок був зроблений зсередини російського модуля «Наука». Гайнс і Воткінс перебувають на Міжнародній космічній станції з квітня та мають полетіти додому на борту космічного корабля SpaceX Crew Dragon у жовтні.

Cелфі Келлі на МКС у спеціальному відсіку Cupola
Cелфі Келлі на МКС у спеціальному відсіку Cupola, який забезпечує 360-градусний огляд Землі. Фото: Daily Mail

Під час перебування на борту орбітального аванпосту пара разом з іншими членами екіпажу працювала над низкою наукових експериментів, а також допомагала у виходах у відкритий космос і керувала прибуттям і відльотом різних космічних кораблів. Тут Cupola також відіграє важливу роль, оскільки містить керувальне обладнання для роботизованої руки Canadarm2, яка іноді необхідна, щоб захоплювати відвідувані космічні кораблі для їхнього безпечного пристиковування до МКС.

До речі, ззовні можна помітити віконниці, які захищають вікна Cupola від крихітних метеоритів і космічного сміття, що трапляються на його шляху. Засуви закриваються, коли модуль не використовується, а також запобігають нагріванню Cupola сонячним випромінюванням і водночас не допускають виходу внутрішнього тепла. Процес відкривання засувів можна побачити на відео нижче.

Раніше ми повідомляли про те, який вигляд має Земля з космосу у світлі повного Місяця.

За матеріалами Sci Tech Daily

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine