Астронавти місії Crew-8 примусово відправлені на карантин

Напередодні старту місії NASA SpaceX Crew-8 до МКС, яка запланована на початок березня, екіпаж був відправлений на карантин. Нещодавно дату запуску місії Crew-8 було перенесено на тиждень, щоб дати можливість запустити місячну місію Intuitive Machines. Тепер астронавти NASA Метью Домінік, Майкл Барратт і Жанетт Еппс, а також космонавт «Роскосмосу» Олександр Гребінкін проведуть два тижні в ізоляції на стартовому комплексі 39А Космічного центру NASA імені Кеннеді у Флориді.

Crew-8
Екіпаж NASA SpaceX Crew-8: космонавт Олександр Гребінкін, астронавти NASA Майкл Барратт, Метью Домінік і Жанетт Еппс. Фото: SpaceX

Цей захід необхідний для того, щоб переконатися, що екіпаж здоровий і не принесе на космічну станцію ніяких вірусів, які можуть заразити інших членів екіпажу. Під час карантину екіпажу дозволено бачитися з обмеженою кількістю членів сім’ї та деякими іншими членами команди, які пройшли перевірку. Але більшу частину останніх приготувань астронавти робитимуть дистанційно протягом цього періоду.

На пресконференції минулого місяця члени екіпажу розповіли про те, як вони готувалися до місії та чого очікують від неї. Командир місії Метью Домінік розповів про численні експерименти, над якими працюватимуть астронавти, а також про різноманітні завдання, які вони виконуватимуть, в тому числі стануть піддослідними для досліджень впливу космічних польотів на людський організм.

PHOTO DATE: 08-03-23 LOCATION: Bldg. 8, Room 183 - Photo Studio SUBJECT: SpaceX Crew-8 Official Crew Portrait with Matthew Dominick, Michael Barratt, Jeanette Epps, (ROS) Aleksandr Grebenkin PHOTOGRAPHER: BILL STAFFORD
Екіпаж SpaceX Crew-8. Фото: NASA

Запуск заплановано на 1 березня. Астронавтів на МКС доставить космічний корабель багаторазового використання SpaceX Dragon Endeavour, який вже брав участь у попередніх місіях Crew-2 і Crew-6, а також у першому пілотованому випробувальному польоті Dragon Demo-2, який проводився з екіпажем. Crew-8 замінить на орбітальному форпосту астронавтів Crew-7, які перебувають на орбіті шість місяців.

Раніше ми повідомляли про те, як перший приватний вихід у відкритий космос перенесли через неготовність скафандрів.

За матеріалами NASA

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine