Перший приватний вихід у відкритий космос перенесли через неготовність скафандрів

Місія Polaris Dawn, під час якої буде здійснено перший приватний вихід у відкритий космос, відбудеться не раніше середини 2024 року. Про це повідомив її організатор, мільярдер Джаред Айзекман.

Основні завдання місії Polaris Dawn

Місія Polaris Dawn була анонсована ще 2022 року. Тоді передбачалося, що вона вирушить у космос уже наприкінці року. Місія має три основні цілі. По-перше, Crew Dragon із чотирма приватними астронавтами повинен буде вийти на орбіту з апогеєм у 1400 км. Так Polaris Dawn перекриє рекорд, встановлений ще в далекому 1966 році місією Gemini 11, яка досягла висоти 1372 км (експедиції Apollo віддалялися від Землі на значно більші відстані, але вони робили це під час польотів до Місяця, а не на навколоземній орбіті).

Концепт місії Polaris Dawn. Джерело: Polaris

Другим завданням стане проведення наукових досліджень. Загалом, під час п’ятиденного польоту учасники місії планують виконати понад 35 наукових експериментів. Метою багатьох із них буде вивчення впливу підвищеного рівня випромінювання на здоров’я астронавтів — орбіта Сrew Dragon буде настільки високою, що корабель час від часу перетинатиме внутрішні ділянки радіаційних поясів Землі. Також астронавти планують протестувати можливість використання системи Starlink для здійснення зв’язку із Землею. Зазвичай для цього використовуються наземні станції та супутники системи TDRS.

І, нарешті, під час польоту відбудеться перший в історії приватний вихід у відкритий космос. Операція буде виконана на висоті 500 км, що можна порівняти з висотою орбіти телескопа Hubble. Для виходу в космос використовуватимуть створені SpaceX скафандри. Очікується, що операція триватиме близько двох годин.

Нова дата запуску Polaris Dawn

З моменту свого анонсу місія Polaris Dawn вже переносилася кілька разів через різні технічні складнощі. Одна з них була пов’язана з тим, що в космічного корабля Crew Dragon немає окремого шлюзу, тому вихід у космос буде здійснюватися шляхом повної розгерметизації всього корабля.

Екіпаж місії Polaris Dawn. Джерело: Polaris Program / John Kraus.

Ще недавно передбачалося, що місія вирушить у космос навесні цього року. Але за словами Джареда Айзекмана нещодавно було ухвалено рішення відкласти запуск. Нинішнє перенесення зумовлене неготовністю скафандрів. Для місії буде залучена модифікація нинішніх костюмів SpaceX, яка дасть змогу астронавтам здійснити вихід у відкритий космос. Повідомляється, що їхнє створення виявилося складнішим завданням, ніж очікували інженери. Через це запуск Polaris Dawn було перенесено, як мінімум, на середину 2024 року.

Зараз екіпаж Polaris Dawn активно готується до майбутнього польоту і проводить репетиції виходу у відкритий космос у нових скафандрах. При цьому, ні Джаред Айзекман, ні SpaceX поки що не публікували їхні світлини.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine