У ніч на понеділок 9 травня повз Землю на безпечній відстані пронісся астероїд 2006 JF42, який мав розміри майже 860 м у діаметрі. Це можна порівняти з висотою двох Київських телевеж. Швидкість прольоту теж була чималою — 40 679 км/год, що в 45 разів швидше, ніж українська дозвукова протикорабельна ракета «Нептун», що потопила крейсер «москва».
За даними Центру вивчення навколоземних об’єктів Лабораторії реактивного руху NASA, астероїд перебував у межах 5,6 млн км, що прирівнюється до 14 відстаней від Землі до Місяця. Це дуже далеко, щоб загрожувати зіткненню з нашою планетою. Такі зближення не рідкість, оскільки наш район Сонячної системи заповнений астероїдами та кометами, які постійно рухаються навколо нас. Проте NASA уважно стежить за об’єктами, що оточують нашу планету.
Небезпечні астероїди
Вчені стають все більш вправними у пошуку великих астероїдів, таких як 2006 JF42, у міру вдосконалення технології телескопів. Тому може здатися, що нині повз нас проходить дуже багато космічного каміння.
Хоча NASA класифікує астероїди на кшталт 2006 року JF42 як потенційно небезпечні, це визначення не є причиною для паніки. Цей термін виникає через складний розрахунок, пов’язаний із розміром понад 150 м і відстанню, на якій об’єкт наближається до Землі. Незважаючи на десятиліття пошуків, поки що для Землі немає загрози зіткнення. NASA має ретельно підібраний каталог астероїдів, за якими постійно відбувається стеження. Попри крихітну та статистично малу ймовірність зіткнення, жоден із них не викликає серйозного занепокоєння.
Відбиття загроз із космосу
Список небезпечних астероїдів іноді оновлюється. Наприклад, видалення астероїда Апофіс зі списку в 2021 році після того, як свіжі спостереження показали, що він не становить жодної загрози для Землі в наступні 100 років. З іншого боку, аерокосмічна адміністрація не розслаблюється та розробляє стратегію захисних технологій щодо відображення загроз із космосу. Прикладом може бути місія Double Asteroid Redirection Test (DART), метою якої є використання техніки «кінетичного ударного елемента», щоб усунути орбіту астероїда (65803) Дідім.
Нагадаємо, що раніше астролюбителі виявили 1700 астероїдів на знімках Hubble.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine