До Землі наближається кілометровий астероїд

Згідно з повідомленням Центру малих планет (MPC), до нашої планети наближається астероїд, що має попереднє позначення 1994 PC₁ і каталоговий номер 7482. Власного імені йому ще не присвоїли. 18 січня він підійде до Землі на відстань 1 млн 981 тис. км — це лише у 5 разів більше за середній радіус місячної орбіти.

Астероїд, що наближається до Землі, в уявленні художника

1994 PC₁ був відкритий 9 серпня 1994 року відомим австралійським астрономом Робертом Макнотом. Пізніше зображення цього небесного тіла виявили на архівних фотопластинках, датованих ще 1974 роком. Зараз ми знаємо, що у 1933-му астероїд пролетів у 1 млн 125 тис. км від Землі. Подальші дослідження, виконані за допомогою інфрачервоного космічного телескопа WISE, дозволили оцінити його розмір у 1050 м. Така оцінка дає значення його альбедо (відбивної здатності поверхні) близько 0,27. Отже, це досить світле тіло, що складається з кам’янистих порід.

У своїй нинішній появі 1994 PC₁ підлетить до Землі з боку Південної півкулі й на широті Києва почне підійматися над горизонтом лише ввечері 17 січня. Тоді він перебуватиме в сузір’ї Ерідана і швидко рухатиметься небом на північний захід. Наступного дня його видимий блиск майже досягне 10-ї зоряної величини — це означає, що астероїд неважко буде побачити в невеликі телескопи та навіть біноклі. Видима швидкість об’єкту сягне двох кутових мінут за хвилину. Пройшовши точку найбільшого зближення з Землею на відносній швидкості 19,6 км/с, він перетне небесний екватор, після чого почне віддалятись і слабшати. На жаль, як це нерідко буває в таких випадках, спостереженням заважатиме повний Місяць.

Рухаючись Сонячною системою, 1994 PC₁ перетинає орбіти Землі та Марса, тобто він є типовим представником сімейства «аполлонів». Один його оберт навколо Сонця триває рік і 7 місяців. Наступне зближення з ним очікується в січні 2056 року, коли він пролетить від нас на значно більшій відстані, ніж зараз. Хоча цей астероїд уже занесли до переліку потенційно небезпечних об’єктів, до кінця поточного століття зіткнення з ним точно не відбудеться.

Роберт Макнот є абсолютним світовим рекордсменом за кількістю відкритих ним комет: на його рахунку вже 82 «хвостатих зірки», в тому числі яскрава комета 2007 року. Також на його честь названий астероїд 3173 McNaught.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Квантовий процесор Google Willow виконує обчислення у паралельних Всесвітах
Місячна коаліція на 50 країн: Панама та Австрія приєдналися до Угод Артеміди
Розслідування марсіанської авіакатастрофи: що згубило вертоліт Ingenuity
Біля іншої зорі знайшли теплий сатурн
Тепла та сонячна погода на Марсі загрожує колонізації планети
Проєкт OPAL: NASA розсекретила результати 10-річного дослідження планет-гігантів
Інженери пропонують дешевий апарат для розвідки планет
BepiColombo вперше побачив Меркурій в новому світлі
«Паразити неба»: малі астероїди виявились вкрай небезпечними для Землі
Зіткнення в сусідній галактиці: чорна діра «обстріляла» загадковий об’єкт