Американські військові просять гроші на космічні системи швидкого реагування

Запит американських військових до Сенату містить вимогу надати 60 млн доларів на космічні системи швидкого реагування. Програма Tactically Responsive Launch передбачає запуск космічного апарата на вимогу Міністерства оборони комерційною ракетою у вкрай стислі терміни.

Система швидкого космічного реагування
Система швидкого космічного реагування. Джерело: twitter.com/asunewspace

Військові просять у Сенату гроші

Опубліковані минулого тижня бюджетні звернення американських військових до Сенату США містять прохання виділити 60 млн доларів на програми швидкого реагування у космосі. Хоча за минулі роки уряд виділив на подібні програми близько 110 млн доларів.

Попри це розробка систем, які передбачають запуск космічних апаратів на вимогу військових у скорочені терміни, досі не фінансується окремим рядком бюджету. Винесення цих витрат в окрему статтю лобіюють не тільки американські військові, а й приватні оператори.

Проблема в тому, що військові бояться, що ворожа держава може вивести за допомогою протисупутникової зброї та хакерських атак апарати зв’язку та спостереження, на які вони покладаються.

Розв’язати її планується, запустивши в космос новий супутник на заміну втраченому всього за лічені дні. І взяти на себе такий запуск хочуть саме приватні компанії, які мають достатню гнучкість в ухваленні рішень.

Як розвиваються системи швидкого реагування?

Зараз головним партнером американських військових у створенні космічних систем швидкого реагування розглядається компанія Firefly Aerospace. Саме з нею та виробником супутників Millennium Space у вересні був укладений контракт. Згідно з ним у них є вісім місяців на створення відповідної системи.

Після завершення цього терміну у будь-який момент від американських військових може надійти запит на терміновий запуск демонстраційного апарата. І компанії змушені будуть здійснити його протягом 24 годин.

Місія має назву Tactically Responsive Launch-3, вона є розвитком низки попередніх випробувань, під час яких, зокрема 2021 року з бази Ванденберг, була запущена ракета Pegasus XL компанії Northrop Grumman.

За матеріалами spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine