Firefly Aerospace уклала угоду з Космічними військами США

Компанія Firefly Aerospace уклала з Космічними силами США угоду про випробування космічної системи швидкого реагування. Також вона створить разом з Northrop Grumman носій середнього класу.

Перший успішний запуск Firefly Aerospace
1 жовтня відбувся успішний пуск ракети Alpha. Джерело: Firefly Aerospace/Everyday Astronaut

Нова угода Firefly Aerospace з Космічними військами

Компанія Firefly Aerospace після успішного пуску своєї ракети Alpha, який відбувся 1 жовтня, перебуває на підйомі. Стало відомо, що за добу до цієї події вона підписала з Космічними силами США угоду на проведення демонстраційного запуску космічної системи швидкого реагування.

Про програму Tactically Responsive Space TacRS-3 американські військові оголосили ще навесні. Тоді ж повідомили, що шукають приватну компанію, яка зможе запустити невеликий супутник на орбіту впродовж 24 годин після того, як отримає запит від них.

У тяжкій конкурентній боротьбі цей важливий контракт виграла саме Firefly Aerospace. Тепер Alpha стане тією ракетою, яка за командою Космічних сил упродовж доби має вивести малий супутник Millennium Space на задану орбіту. За словами президента компанії Джейсона Мелло, який менш як рік тому ще сам служив у ВПС США, наразі інженери обговорюють деталі того, як це можна забезпечити.

Зараз Alpha може виводити на навколоземну орбіту 1170 кг вантажу, але, за словами Мелло, вже готується до випробування нова версія. Її вантажність збільшена до 1400 кг. Наступний пуск поточної версії ракети має відбутися ще до кінця цього року. Це буде демонстраційна місія Venture Class Launch Service Demonstration 2, яку Firefly Aerospace здійснюватиме в інтересах NASA.

Ракета Alpha готується до старту
Ракета Alpha готується до старту. Джерело: https://www.facebook.com/max.polyakov.756

Співпраця з Northrop Grumman

Крім того, відомо, що ще в серпні Northrop Grumman саме Firefly Aerospace обрали як партнера для розробки свого носія середнього класу. Він матиме назву Antares 330 і дозволятиме виводити на навколоземну орбіту вантаж вагою до 13 тонн.

По суті, це буде повністю перероблена версія тих ракет Antares, які використовуються зараз. Замість двигунів російського та українського виробництва, які зараз встановлені на її нижньому ступені, будуть використовуватися сім рушіїв Firefly Miranda.

У Northrop Grumman та Firefly Aerospace не приховують, що основна мета створення нового носія — військові замовлення. Компанії прагнуть виграти контракти на запуски військових супутників у третій фазі національної програми їхнього розгортання, яка розпочнеться 2024 року.

У попередньому подібному конкурсі, який проводився 2020 року, перемогли United Launch Alliance та SpaceX. Ці угоди принесли їм стабільність у часи, коли стартапи, що пережили підйом у 2021 році, у 2022-му зіткнулися з купою проблем.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine