Firefly Aerospace успішно запустила ракету на орбіту

Компанія Firefly Aerospace запустила ракету Alpha. Її створила команда спеціалістів, зібрана українцем Максом Поляковим. Декілька невеликих тестових супутників успішно виведені на навколоземну орбіту.

Firefly Aerospace запустила надлегку ракету з українським прапором
Firefly Aerospace запустила ракету з українським прапором. Джерело: www.facebook.com/max.polyakov.756

Firefly Aerospace успішно запустили ракету

Американська приватна компанія Firefly Aerospace здійснила успішний пуск ракети Alpha з авіабази Ванденберг. Цей старт є випробувальним, а сама місія має назву Alpha Flight 2: To The Black. Під час неї носій успішно вивів на орбіту декілька невеликих супутників, створених переважно з навчальними цілями. Таким чином було доведено, що компанія може виводити у космос невеликі вантажі.

Ракету Alpha створила команда фахівців українця Максима Полякова, який нещодавно активно посприяв купівлі супутника ICEYE Фондом Сергія Притули для потреб оборони України. Свого часу цей бізнесмен буквально врятував Firefly Aerospace, вклавши в неї чималі кошти та залучивши досвідчених інженерів, які й побудували новий носій.

Оскільки компанія зараз належить американцям, ракету прикрашає прапор США, та про український внесок у її створення також пам’ятають. Про це свідчать синій і жовтий кольори, розміщені у її нижній частині.

Що таке ракета Alpha?

Alpha — це надлегкий носій, призначений для виведення 1170 кг корисного навантаження на низьку навколоземну орбіту або 630 кг на синхронно-сонячну орбіту . Кожен такий запуск коштуватиме замовникам 15 млн доларів.

Запуск ракети Alpha
Запуск ракети Alpha. Джерело: twitter.com/nextspaceflight

Цей запуск — уже другий для ракети Alpha. Перший відбувся 2 вересня минулого року з того ж самого стартового майданчика. Але тоді політ носія довелося перервати через зупинку одного з чотирьох двигунів.

Шлях до успіху другої спроби також був нелегким. Спочатку її планували здійснити 30 серпня. Потім старт перенесли на 11 вересня. В останній день вересня ракета пройшла усі передстартові випробування, але її запуск усе ж перенесли на 1 жовтня.

За матеріалами:twitter.com/Firefly_Space

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine