Друга спроба старту ракети Firefly Alpha Rocket провалилася

Рано-вранці 30 вересня Firefly Alpha мала ще один фальстарт у своєму прагненні потрапити в космос. Але цього разу ракета залишилась цілою. Приватна космічна компанія Firefly Aerospace сподівається піти по стопах SpaceX і Rocket Lab, запустивши вдруге свою ракету Alpha з бази Космічних сил Ванденберг на узбережжі Каліфорнії. Однак, коли зворотний відлік до старту досяг нуля, двигуни Reaver запрацювали лише на короткий час — такої тяги було недостатньо для того, щоб відірвати ракету від землі.

Firefly Alpha
Firefly Alpha на майданчику перед запланованим запуском. Фото: Firefly Aerospace

«Ракета перейшла у режим автоматичного переривання після запалювання — це один із запобіжних механізмів забезпечення безпеки. Команда скасувала спробу запуску і наразі визначає наступне пускове вікно», — пояснили в Firefly.

П’ятнична спроба стала другою для Firefly Alpha. Перша спроба 2 вересня 2021 року закінчилася знищенням ракети, що було пов’язано з передчасним вимкненням її двигуна. Коли ракета почала відхилятися від курсу, Космічні сили США активували бортову систему завершення польоту, підірвавши Alpha над Тихим океаном, щоб забезпечити безпеку людей на землі.

Банкрутство та перша невдала спроба

Alpha — це не багаторазова ракета, як Falcon 9. Її можна порівняти з Electron від Rocket Lab, яка в основному призначена для відправлення невеликих супутників на орбіту. Обидва транспортні засоби мають значно меншу місткість порівняно зі SpaceX Falcon 9, яка може перевозити великі важкі супутники. Але це робить запуски Electron та Alpha дешевшими.

Другий тестовий запуск Firefly Alpha мав відбутися 11 вересня 2022 року. Але через несподіване падіння тиску в паливній системі старт був перенесений на наступний день. Потім його знову відклали через сильний вітер, і подальші проблеми з погодою перенесли дату запуску на 30 вересня.

Ця місія розроблялася довго. Техаська компанія Firefly існує в тій чи іншій формі ще з 2014 року і навіть встигла збанкрутувати. Підприємство реформували в 2017-му, щоб конкурувати з такими компаніями, як Rocket Lab, у гонитві за клієнтами, що потребують виведення на орбіту Землі невеликих супутників.

Раніше ми повідомляли про те, як Firefly Aerospace побудує мунлендер для висадки на Місяць до вересня 2023 року.

За матеріалами CNET

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine