Firefly Aerospace готується до другого пуску ракети Alpha

Firefly Aerospace планує здійснити другий пуск своєї ракети Alpha в найближчий місяць-два. Компанія чекає на рішення від Федерального авіаційного управління та готує нові контракти з NASA.

Ракета Alpha компанії Firefly Aerospace
Ракета Alpha. Джерело: Firefly Aerospace

Firefly Aerospace готується до нового старту ракети Alpha

Firefly Aerospace готується до старту ракети Alpha наприкінці серпня чи на початку вересня. Це буде друга спроба запустити носій. Перша, що відбулася у вересні минулого року, проходила зп планом, поки на третій хвилині не виявили аномалію, через яку з Центру керування польотами надійшла команда на самознищення.

Нова Alpha зараз перебуває на стартовому майданчику авіабази Ванденберг. Інженери завершують усі підготовчі роботи. За словами виконавчого директора компанії Петера Шумахера, вони розраховують на пуск упродовж наступних 45 — 60 діб. Він запевняє, що ракета готова до старту, але потрібно ще провести вогневі випробування та генеральну репетицію.

Проте одними лише технічними питаннями справа не обмежується. Необхідний дозвіл від Федерального авіаційного управління (FAA). А там чекають на моделювання вибуху ракети в разі нової аварії. Попередній випадок відчутно налякав цю організацію. Отже, розліт уламків виявився не таким, як очікувалося, і деякі з них упали поблизу населених пунктів.

В очікуванні нових контрактів

Щойно дозвіл від FAA буде отриманий, Firefly Aerospace шукатиме для себе можливість пуску в щільному графіку авіабази Ванденберг. Усе впирається в урядові запуски, які теж заплановані на кінець літа. Якщо їх не перенесуть, то старт Alpha відбудеться у перші тижні вересня. Якщо ж вони будуть відкладені, то приватну ракету можуть запустити вже в останні дні літа.

У цілому компанія налаштована позитивно. Якщо цей пуск пройде успішно, то наступний має відбутися вже у листопаді. Ця місія також буде випробувальною, в її межах на орбіту виведуть кілька кубсатів.

Надалі старти мають стати регулярними. За словами Шумахера, вже 2023 року компанія планує шість пусків. Firefly Aerospace цілком здатна виготовляти нову ракету кожні 2 — 3 місяці. Тож вона очікує на контракти, зокрема від NASA.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine