Firefly Aerospace залучила 75 млн доларів інвестицій

Лідер у сфері економічних та надійних космічних ракет-носіїв і сервісів Firefly Aerospace залучив 75 млн доларів інвестицій у межах нового раунду фінансування. Ці гроші дозволять компанії прискорити підготовку до другого пуску ракети Alpha, запланованого на другий квартал 2022 року.

Новий власник Firefly

Оголошення про проведення другого раунду фінансування на 75 млн доларів було зроблене американською приватною інвестиційною компанією AE Industrial Partners (AEI). Вона спеціалізується на аерокосмічних, оборонних, енергетичних та державних послугах. У лютому AEI придбала частину акцій Firefly, яка раніше належала компанії Noosphere Ventures. У своїй нещодавній заяві AEI підтвердила, що закрила цю угоду.

Кірк Конерт, партнер AEI, прокоментував контракт і підсумки нового раунду фінансування так: «Firefly тепер має ресурси для впровадження додаткових інновацій у ракети-носії. Пройшовши через кілька важливих етапів, компанія опинилася на переломній стадії, і інвестиції дозволять скористатися великими можливостями, що відкриваються перед нами».

«Угода з AE Industrial виводить Firefly на відкритий шлях до досягнення довгострокового успіху, — сказав засновник Noosphere Ventures Макс Поляков, який став співзасновником Firefly Aerospace у 2017 році. — Firefly має величезний потенціал для захоплення значної частини космічного ринку. Фінансування компанії з боку Noosphere стало прикладом величезного успіху, багаторазово повернувши наші початкові інвестиції, і ми далі у захваті від довгострокового успіху цього єдинорога».

У свою чергу генеральний директор Firefly Том Маркусік зазначив, що перехід у власність АЕ Industrial знаменує новий, захопливий етап для компанії. Інвестиції дозволять розвинути динаміку фінансування минулого року та підготувати фундамент для майбутнього розвитку.

Найближчі плани Firefly

Наразі основним пріоритетом Firefly є новий пуск Alpha. Обидва ступені ракети нещодавно пройшли приймальні випробування. Носій буде готовий до запуску з космодрому на базі ВПС США Ванденберг у найближчі кілька місяців. Також Firefly завершила етап «Критичного огляду проєкту» (CDR) для свого місячного спускного апарата Blue Ghost. Його запуск запланований на вересень 2023 року. Він має сісти у басейні Моря Криз і доставити на поверхню Місяця десять корисних навантажень NASA, а також кілька комерційних вантажів.

Апарат Blue Ghost (концепт). Джерело: Firefly

Нагадаємо, що перший пуск ракети Alpha відбувся у вересні 2021 року. Через несанкціоноване закриття головних клапанів системи подачі палива один із двигунів першого ступеня вимкнувся незабаром після старту. Це завадило Alpha досягти орбіти.

У своєму недавньому виступі на конференції Satellite 2022 Том Маркусік зазначив, що за результатами першого пуску інженери Firefly зібрали багато важливої ​​інформації та усунули низку виявлених технічних проблем. Крім того, він повідомив, що для досягнення повної функціональності першому екземпляру Alpha знадобилося пройти 18 тестів, а другий екземпляр ракети пройшов усі випробування з першої спроби.

Пуск ракети Alpha. Джерело: Firefly Aerospace

Крім того, інженери Firefly продовжують займатися проєктуванням потужнішої ракети Beta. Компанія розраховує, що вона зможе зайняти на комерційному пусковому ринку місце, що звільнилося після вигнання «Союзів», викликаного російською агресією проти України.

Только самые интересные новости и факты в нашем Telegram-канале!

Присоединяйтесь: https://t.me/ustmagazine

У пошуках життя в Сонячній системі: пряма трансляція запуску місії Europa Clipper
Назустріч Землі: Hubble зазнімкував спіральну галактику, що згасає та наближається до Чумацького Шляху
Звідки на Землю потрапили «будівельні блоки» життя
Лице з виразом болю: Perseverance знайшов дивовижну скелю
Приречений світ: хмара натрію видала вулканічний екзосупутник
Погляд з безмежності: як самотній астронавт Apollo 15 побачив Землю по-новому
Планета у подвійній системі допоможе розгадати загадку червоних карликів
Нова теорія про гравітацію без маси: знайдена альтернатива темній матерії 
Вийшла безплатна ознайомча версія українського дизельпанку про галичан у космосі Sand
З першого разу: вежа Mechazilla успішно зловила прискорювач Super Heavy