Noosphere Ventures та її засновник Макс Поляков залучать інвестиційний банк для продажу акцій Firefly Aerospace

Учора Noosphere Venture Partners LP (Noosphere Ventures) оголосила, що має намір залучити інвестиційний банк для продажу частки Noosphere Ventures у Firefly Aerospace (Firefly). Це рішення прийнято як відповідь на вимоги Комітету з іноземних інвестицій США (CFIUS).

Noosphere Ventures належить інвестору та філантропу, доктору Максу Полякову, уродженцю України та громадянину Великобританії. Частка Макса Полякова у Firefly становить приблизно 50% акцій компанії.

Компанія Firefly (розташована в Сідар-Парку, штат Техас, США) розробляє лінійку ракет-носіїв та космічних апаратів для комерційних запусків малого та середнього корисного навантаження.

Firefly та Noosphere Ventures вже понад п’ять років співпрацюють з урядом США. За цей період Firefly отримала контракти від Агентства провідних оборонних дослідницьких проєктів США (DARPA), NASA та ВПС США, а також численні ліцензії від інших агентств у складі уряду США. Також Firefly в межах контракту на довгострокову оренду отримала доступ до пускового майданчика 2W на базі Космічних військ Ванденберг.

У межах цих контрактів та партнерств Макс Поляков особисто та його компанії неодноразово проходили ретельні перевірки, й жодних проблем із безпекою не було виявлено.

Noosphere Ventures та Поляков зробили все можливе для того, щоб застосовувати провідні практики та гарантувати безпеку. Зокрема:

  • У листопаді 2020 року Firefly та Noosphere Ventures добровільно реструктурували Firefly, щоб вивести представників Noosphere з Ради директорів Firefly та закрити доступ Noosphere Ventures до будь-якої інформації Firefly, крім фінансової, яка зазвичай надається акціонерам.
  • До Ради директорів Firefly входять Дебора Лі Джеймс, колишня секретарка ВПС США, та Роберт Карділло, колишній директор Національного агентства геопросторової розвідки.
  • Noosphere Ventures і Макс Поляков розуміють, що заходи Комітету з іноземних інвестицій США (CFIUS) продиктовані зростаючим напруженням між Україною та Росією. Noosphere Ventures докладає всіх зусиль, щоб задовольнити вимоги Комітету з іноземних інвестицій США у найбільш ефективний та відповідний спосіб.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine