Компанія Airbus отримала контракт на створення мисливця за екзопланетами

Компанія Airbus отримала контракт ESA на будівництво нового космічного телескопа Ariel (Atmospheric Remote-sensing Infrared Exoplanet Large-survey). Запуск апарата запланований на 2029 рік. Він стане третім після Cheops та Plato спеціалізованим європейським телескопом, призначеним для пошуку та вивчення позасонячних світів.

Телескоп Ariel в уявленні художника. Джерело: ESA

Основною метою апарата стануть дослідження атмосфер теплих та гарячих екзопланет у діапазоні від суперземель до газових гігантів. Він вивчить вибірку приблизно з тисячі світів і спробує відповісти на питання про хімічний склад і термічну структуру газових оболонок та їхні зв’язки з батьківськими зорями. Ці дані допоможуть астрономам краще розібратися в ранніх стадіях планетарної еволюції, що, у свою чергу, покращить розуміння того, як утворилася Сонячна система.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Для виконання поставлених завдань Ariel оснастять дзеркалом діаметром 1 м. Космічна обсерваторія зможе проводити спостереження як у видимому, так і в інфрачервоному діапазоні. Розробкою наукового начиння телескопа займеться консорціум, до якого входить 50 дослідницьких установ із 17 європейських країн, а також NASA.

Для запуску Ariel планується залучити ракету Ariane 6. Передбачається, що телескоп вирушить до космосу разом із «кометним перехоплювачем» Comet Interceptor. Його робоча позиція розташовуватиметься у точці Лагранжа L2 системи «Сонце-Земля» на відстані 1,5 млн км від нашої планети.

Наявні на сьогодні та майбутні мисливці за екзопланетами. Джерело: ESA

Нагадаємо, що вже за кілька тижнів очікується запуск іншого космічного апарата, який також має зробити величезний внесок у вивчення екзопланет. Йдеться про телескоп JWST. Він уже заправлений і зараз встановлюється на ракету-носій. Запуск JWST запланований на 22 грудня.

За матеріалами https://www.esa.int

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів