NASA почала дозаправлення телескопа James Webb

Фахівці NASA, які перебувають на космодромі Куру у Французькій Гвіані, розпочали дозаправлення телескопа James Webb (JWST). Найближчими днями вони наповнять паливні баки пристрою 159 літрами гідразину та 79,5 л тетраоксиду діазоту.

Сонцезахисний екран JWST у повністю розгорнутому вигляді. Джерело: NASA/Chris Gunn

JWST оснащений 20 двигунами. Вони поділені на десять пар: дві основні та вісім допоміжних. Основні двигуни будуть використовуватися для виконання важливих маневрів, допоміжні — для невеликих коригувань і наведення телескопа на ціль.

Завершивши дозаправлення, інженери почнуть встановлювати JWST на ракету Ariane 5. Після закриття головним обтічником вона буде готова до пуску.

Раніше NASA оголосила результати перевірки JWST, виконаної після недавнього інциденту, який стався під час під’єднання телескапа до адаптера корисного навантаження. Нагадаємо, що під час операції відбулося незаплановане зняття замкової стрічки, що призвело до виникнення вібрацій у телескопі. За результатами розслідування інженери дійшли висновку, що інцидент не завдав шкоди JWST. Тому NASA вирішила більше не відкладати запуск. Він запланований на 22 грудня.

На відміну від Hubble, який перебуває на низькій навколоземній орбіті, JWST розміститься на відстані 1,5 млн км від нашої планети в точці Лагранжа L₂ системи Сонце-Земля. Тому після запуску телескопа необхідно буде виконати низку маневрів, щоб дістатися пункту призначення. Крім того, JWST доведеться вносити періодичні корективи, щоб залишатися у межах своєї робочої позиції. На думку експертів, запасів палива на борту приладу має вистачити мінімум на десять років.

Запуск JWST є однією з найочікуваніших подій цього десятиліття. Нещодавно NASA опублікувала тематичний постер, присвячений космічній обсерваторії.

За матеріалами https://spaceflightnow.com/