Африканські країни збираються підкорити космос

Африканські країни останніми роками все частіше створюють власні космічні агенції та запускають супутники. Континент є одним із лідерів у розвитку супутникового зв’язку. Крім того, велику роль у майбутньому відіграватиме моніторинг сільського господарства.

Запуск першого кенійського супутника
Запуск першого кенійського супутника. Джерело: www.aa.com.tr

Супутники африканських країн

Нещодавно невелика західноафриканська країна Кот-д’Івуар провела у себе конференцію NewSpace Africa, організовану Африканським союзом, і оголосила, що створює власну космічну агенцію. Також керівництво країни планує ще до кінця 2024 року відправити на орбіту свій супутник.

І це не єдина африканська країна, яка останнім часом заявила про свої космічні амбіції. У квітні ракета SpaceX вивела у космос перший супутник Кенії. Це далеко не перші африканські країни, які виводять на орбіту власні космічні апарати. Раніше це зробили Південна Африка, Нігерія, Алжир та Єгипет. Причому у випадку останнього це сталося ще 1998 року, тобто більш як чверть століття тому.

Насправді кількість запущених африканськими країнами супутників навіть більша. За даними міжнародних організацій, тільки з 2016 року вони вивели в космос 41 апарат. Щоправда, лише 9 з них були побудовані в самих країнах, а решту створили іноземні компанії. Загалом же близько 15 держав континенту мають власні космічні агенції.

Космічні перспективи Африки

Африка — останнє місце, про яке всі звикли згадувати, коли йдеться про освоєння космосу. Проте все змінюється з шаленою швидкістю. Зараз розробка невеликого супутника коштує від 50 до 100 тис. доларів. Вона цілком доступна великим університетам, а на континенті вони є.

«Пріоритетом для африканських країн є спостереження за Землею — супутники, які відстежують хмарний покрив, кількість опадів, повені, посухи тощо», — сказав Мамаду Сарр, голова панафриканської групи Регіональної африканської організації супутникового зв’язку (RASCOM).

За даними ООН, більш як половина населення континенту все ще живе коштом сільського господарства. А кількість людей в Африці вже досягла мільярда. Крім того, тут розташовані 2/3 усіх орних земель планети, які досі не використовуються. Тож саме агромоніторинг є тим, що понад усе цікавить місцевих.

До того ж супутники спостереження використовуються африканськими країнами для розв’язання інших задач. Наприклад, вони дозволяють боротися з незаконним виловом риби. А військові відстежують за їхньою допомогою пересування загонів джихадистів, які загрожують територіям на південь від Сахари.

Африка будує супутниковий інтернет

Ще одним важливим напрямком розвитку космічної індустрії в Африці є супутниковий інтернет. Континент є одним зі світових лідерів із його впровадження. Фактично ця частина світу просто «перестрибнула» стадію дротових мереж і зараз будує наземну та космічну мережі, які нічим не поступаються тим, що є в розпорядженні розвинених країн.

Населення Африки потребує все більше і більше супутникових послуг. І йдеться не лише про дзвінки та мережу, але й такі специфічні речі, як телемедицина та інтернет-банкінг. Загальний обсяг космічного ринку континенту наступного року оцінюватиметься у 20 млрд доларів.

За матеріалами phys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine