Південна Корея скасувала місію до Апофісу

Південна Корея прийняла рішення скасувати місію до астероїда Апофіс. Про це повідомило Міністерство науки країни. В якості причини була названа відсутність технічних можливостей для реалізації проєкту у необхідні терміни.

Скасована місія до Апофісу

Проєкт південнокорейської місії до Апофісу опублікували у 2020 році. У його межах планувалося створити космічний апарат, який був би запущений у проміжку між липнем 2026 та січнем 2027 року. Зонд мав супроводжувати астероїд під час його історичного зближення із Землею у квітні 2029 року. Основними цілями місії називалися картографування Апофісу, дослідження структури та оцінка впливу, який на нього чинитиме наша планета. Вартість реалізації проєкту оцінювалася в 307 млн доларів.

Астероїд Апофіс в уяві художника. Джерело: Unistellar

На превеликий жаль, корейське керівництво вирішило скасувати місію. За словами представників Міністерства науки, технічний аналіз показав, що промисловість країни не встигне побудувати апарат і ракету-носій до 2027 року. Тому проєкт був скасований. Водночас, за твердженням офіційних осіб, це не означає, що Південна Корея у принципі відмовилася від планів дослідження астероїдів. Очікується, що у наступному Базовому плані розвитку космонавтики країни (робота над ним розпочнеться у другій половині 2022 року) буде запропоновано проєкт іншої астероїдної місії.

Візит OSIRIS-REx до Апофісу

Але, хоча Південна Корея і не відправить свій зонд до Апофісу, його має відвідати щонайменше один земний посланець. Йдеться про апарат OSIRIS-REx. Після скидання на Землю капсули зі зразками речовини астероїда Бенну NASA змінить траєкторію апарата, направивши його на зустріч з Апофісом. Вона відбудеться у квітні 2029 року, лише через кілька днів після його зближення з Землею.

OSIRIS-REx біля поверхні астероїда Апофіс. Джерело: Heather Roper

Протягом 18 наступних місяців апарат вивчатиме астероїд і те, як земна гравітація вплинула на його орбіту. Крім того, OSIRIS-APEx (так назвали нову продовжену місію) виконає кілька маневрів, в ході яких він наблизиться до Апофісу, а потім активує свої двигуни. Ця операція повинна оголити підповерхневі шари астероїда та дозволить вивчити їхню будову і хімічний склад.

Нагадаємо, що Апофіс був обраний як ціль на недавніх навчаннях астрономів з виявлення потенційно небезпечного для Землі астероїда та обчислення його орбіти.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Геомагнітна тривога: вчені попередили про полярні сяйва 24 липня
Тариф Starlink за 1,25 млн доларів пропонує доступ до інтернету на швидкості 8 Гбіт/с
Класична спіраль: Hubble зазнімкував галактику без перетинки
Темна енергія слабшає: вчені отримали суперечливі дані про найзагадковішу силу Всесвіту
Пожежа на стартовому майданчику знищила ракету компанії ABL Space
Таємничі темні комети можуть бути джерелом походження води на Землі
Місяць повільно віддаляється від Землі й починає впливати на нас
Juno зробив дивовижне фото Юпітера
Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео