NASA планує сконструювати першу робочу ракету з ядерним двигуном. Причому це відбудеться цього десятиліття — до 2027 року. Проєкт був представлений адміністратором NASA Біллом Нельсоном 24 січня під час презентації на науково-технічному форумі та виставці Американського інституту аеронавтики й астронавтики (AIAA). Нельсон заявив, що ядерну ракету побудують спільно з Агентством првідних оборонних дослідницьких проєктів Пентагону (DARPA). NASA має надію, що ядерні теплові двигуни дозволять Сполученим Штатам розширити можливості для майбутніх місій польоту людини в космос.
Програма спрямована на розроблення ядерного теплового двигуна, який буде використовуватись на експериментальному космічному кораблі NTR (X-NTRV). DARPA розробить ядерний реактор і двигун для ядерної ракети, яку агентство та NASA сподіваються запустити вже 2027 року. Нельсон бачить у партнерстві з DARPA використання подібних двигунів для польотів на Марс. Причому політ до Червоної планети на такому рушії займе усього 45 днів.
Скасування ідеї ядерних двигунів
Ідеї створення ядерної ракети вже майже пів століття. Програма NASA Nuclear Engine for Rocket Vehicle Application (NERVA) мала за мету запустити місію на Марс з екіпажем у 1979 році, рушієм якої була ядерна силова установка. Але програма була несподівано скасована 1972 року після останньої місії Apollo до Місяця через скорочення бюджету та побоювання ескалації холодної війни.
Головна мета — Марс
У XXI сторіччі відправлення людей на Марс стало однією з головних цілей космічних польотів. Причому як державних космічних агентств, так і приватних компаній. Програма NASA Artemis є частиною проєкту агентства з висадки астронавтів на Марс та створення там першої колонії.
Водночас SpaceX заявляє, що незабаром запустить орбітальний політ свого корабля Starship, який планує зрештою посадити на Марсі. Інші приватні космічні компанії також працюють над досягненням цієї мети.
Раніше ми повідомляли про ТОП-5 найамбітніших космічних проєктів NASA.
За матеріалами Space.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine