DARPA готується запустити корабель з ядерним двигуном

У DARPA повідомили, що проєкт космічного корабля з термічним ядерним двигуном DRACO переходить на нову стадію розроблення. У 2026 році апарат має здійснити перший випробувальний політ у космосі.

Космічний корабель з ядерним двигуном
Космічний корабель з ядерним двигуном. Джерело: DARPA

Космічний корабель з ядерним двигуном

Агентство провідних оборонних дослідницьких проєктів США (DARPA) 4 травня оголосило, що його проєкт космічного корабля з ядерним ракетним двигуном вийшов на нову стадію розроблення. На цьому етапі компанія General Atomics має представити готовий зразок силової установки апарата.

Проєкт Demonstration Rocket for Agile Cislunar Operations (DRACO) розпочався рік тому. DARPA та General Atomics уклали угоду, що вони розроблять ядерний двигун, а компанії Blue Origin та Lockheed Martin незалежно одна від одної створять для нього проєкти космічних апаратів.

Але ці розробки будуть представлені тільки на третій фазі проєкту. Поки що General Atomics має продумати не лише конструкцію двигуна, а й методи його виготовлення та збирання. Запуск корабля у космос планується на 2026 рік.

DARPA готується здійснити прорив у космосі

DARPA було засновано 1958 року як відповідь на запуск СРСР першого штучного супутника Землі. Завдання в агентства просте: забезпечувати першість Сполучених Штатів у технологіях. І з цією задачею воно успішно справляється. Цього разу DARPA зацікавили ядерні двигуни.

Реактивний двигун, що застосовує як джерело тяги не хімічну, а ядерну реакцію, має велику перевагу перед хімічними. Гази, що виходять через його сопло, мають у багато разів більшу швидкість, ніж у керосин-кисневих та інших сучасних рушіїв. Завдяки цьому для отримання великої швидкості у космосі знадобиться невелика кількість робочого тіла.

Раніше США вже намагалися створити ядерний ракетний двигун, але минулі спроби закінчилися ще на стадії проєкту. Тепер DARPA взялося за справу серйозно. Сума контракту з General Atomics складає 22 млн доларів, із Blue Origin та Lockheed Martin — приблизно по 2,5 млн.

Від майбутнього корабля не вимагається доставляти кудись людей чи вантажі, просто продемонструвати, що ядерний двигун працює. Але це випробування може розпочати нову епоху в освоєнні космосу, адже воно означатиме появу значно швидших космічних кораблів. Очікується, що ядерний рушій буде ефективнішим за іонні та плазменні, які зараз тільки починають використовуються.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine