Зонд JUICE підлягатиме жорстоким випробовуванням на міцність

Європейське космічне агентство (ESA) наразі готує місію JUICE до Юпітера, яка стартує 2023 року. На даному етапі місія JUICE вступила у фазу активної розробки й незабаром буде піддана виснажливим та жорстоким випробуванням. ESA поділилося неймовірними зображеннями космічного апарата, оснащеного масивними сонячними панелями, які живитимуть зонд під час подорожі на великій відстані від Сонця.

Тестування JUICE в одній термовакуумній камері
Тестування JUICE в одній термовакуумній камері з екстремальним перепадом температури. Фото: ESA

Виснажливе тестування

Агентство повідомило у Twitter, що панелі були приєднані до космічного корабля. Наступним кроком буде ​​ретельне тестування, що розпочнеться найближчим часом. Випробування включатимуть вплив на космічний корабель інтенсивних вібрацій і акустичних хвиль, щоб підготувати його до умов на орбіті Юпітера. Тестування JUICE допоможе виявити недоліки зонда під час запуску ракети, фази, що викликає сильну тряску. Для цього його перевірять у Великому європейському акустичному центрі ESA, який імітує гучні звуки запуску та сильні вібрації.

Коливання температур є ще однією серйозною проблемою, яка може вплинути на космічний корабель і поставити місію під загрозу. Для перевірки таких умов зонд помістять усередину термовакуумної камери, що імітує космічний вакуум та екстремальні перепади температур.

Секрети супутників Юпітера

Скорочено від Jupiter Icy Moons Explorer, місія присвячена дослідженню супутників газового гіганта, а саме Європи, Ганімеда та Каллісто. Ці супутники разом з Іо — найбільш вулканічно активне місце у Сонячній системі — називаються галілеєвими супутниками, оскільки їх уперше спостерігав італійський астроном Галілей на початку XVII століття. Природні супутники Юпітера залишаються захопливою темою для астрономів, оскільки досі мало відомо про те, що відбувається під їхньою поверхнею.

Насамперед вчених інтригує Європа. Вважається, що під її поверхнею є океан із рідкої води. Багато хто навіть вважає, що океани можуть бути схожі на земні, що робить їх чудовим стартом для пошуку життя в Сонячній системі.

Примітно, що космічний корабель JUICE здійснить найбільшу кількість прольотів (12) біля Каллісто. Каллісто — найвіддаленіший із чотирьох галілеєвих супутників, завдяки чому він відчуває найменший вплив гравітації та випромінювання Юпітера. Навіть більше, вчені підозрюють, що під поверхнею Каллісто також може існувати океан на глибині 200 км.

Нагадаємо, що раніше ESA завершило складання апарата JUICE.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії