ESA завершило складання апарата JUICE

Інженери ESA завершили складання апарата JUICE (Jupiter Icy Moons Explorer). Найближчим часом він буде переправлений до випробувального центру Airbus Defence & Space у Тулузі, де пройде серію фінальних тестів, які засвідчать його здатність витримати умови космічного польоту.

Основні завдання та технічний пристрій JUICE

Основною метою місії JUICE є три найбільші крижані місяці Юпітера — Європа, Ганімед та Каллісто. На думку вчених, під їхньою поверхнею криються океани рідкої води. JUICE має вивчити ці світи та оцінити їхню потенційну придатність для життя.

Маса JUICE (у заправленому стані) становить 4800. Він отримуватиме енергію від сонячних батарей загальною площею майже 100 м². Для виконання наукових завдань апарат має набір з 11 наукових інструментів, створених різними європейськими науковими установами за підтримки NASA. Серед них камери високої роздільної здатності, спектрометри, магнітометр, радар, лазерний альтиметр, а також прилад для вимірювання характеристик заряджених частинок та гравітаційних полів.

Підготовка до запуску JUICE

Наразі JUICE готується до відправлення до випробувального центру Airbus Defence & Space у Тулузі. Там зонд буде переведений у польотну конфігурацію. Далі відбудеться фінальна серія випробувань, що включає перевірку електромагнітної сумісності бортових систем та тести на розгортання різних компонентів. Після цього JUICE переправлять на космодром Куру у Французькій Гвіані, де його підготують до запуску.

Зонд JUICE. Джерело: ESA/Lightcurve Films

Запуск JUICE запланований на квітень 2023 року. Оскільки потужності ракети-носія Ariane 5 недостатньо для того, щоб відправити зонд безпосередньо до Юпітера, йому потрібно виконати ряд гравітаційних маневрів на околицях Венери, Землі та Місяця для прискорення.

JUICE досягне системи Юпітера у липні 2031 року. Загалом апарат має виконати два близькі прольоти Європи, дванадцять прольотів Каллісто та дванадцять — Ганімеда. У грудні 2034 року JUICE вийде на постійну 500-кілометрову орбіту навколо Ганімеда. Програма польоту передбачає вивчення супутника до кінця 2035 року, після чого JUICE впаде на його крижану поверхню.

Нагадаємо, що згідно з результатами недавнього дослідження, у водяних кишенях Європи може ховатися життя.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine