JUICE завершив тести у вакуумній камері

Апарат JUICE успішно завершив серію термальних тестів у вакуумній камері LSS (Large Space Simulator). Загалом вони тривали 31 день. Упродовж цього часу зонд пройшов низку випробувань, які мали засвідчити його здатність витримати переліт у міжпланетному просторі. Зокрема, за допомогою спеціальних ламп корпус JUICE нагрівався до 250°C, що симулювало нагрівання Сонцем під час прольотів Венери. Потім апарат охолоджувався до -180°C, що відповідає умовам в околицях Юпітеру.

Зонд JUICE. Джерело: ESA/Ligh

Успішне завершення тестів стало ключовим моментом для проєкту. Уже найближчим часом JUICE відправиться на підприємство Airbus у Тулузі, де його переведуть у польотну конфігурацію. Далі відбудеться фінальна серія випробувань, що включатиме в себе перевірку електромагнітної сумісності бортових систем, а також тести на розгортання різних компонентів. Після цього зонд переправлять на космодром Куру у Французькій Гвіані. Балістичне вікно для його запуску буде відкритим із 21 травня по 17 червня 2022 року.

Основною метою місії є три найбільші крижані супутники Юпітеру — Європа, Ганімед і Каллісто. JUICE оцінить потенційну придатність цих світів для життя. Щоб дістатися до них, зонду потрібно 88 місяців. Упродовж цього терміну він виконає серію з п’яти гравітаційних маневрів: по одному — біля Венери та Марсу і три — поблизу Землі. Якщо все піде за планом, апарат досягне планети-гіганта в жовтні 2029 року.