Запланований на осінь запуск місії Psyche, відбудеться не раніше наступного року. Про це було заявлено на проведеному 24 червня брифінгу NASA. Причиною перенесення стали проблеми із тестуванням програмного забезпечення (ПЗ) апарата.
Проблеми місії Psyche
Апарат Psyche побудований компанією Maxar за контрактом із NASA. Його мета — металевий астероїд Психея, який імовірно є осколком загиблої протопланети. Запуск Psyche був запланований на 1 серпня 2022 року, він мав досягти своєї мети на початку 2026 року.
Зонд успішно пройшов тести у вакуумній камері, після чого він був доставлений на мис Канаверал для підготовки до старту. Однак наприкінці квітня NASA повідомила про перенесення запуску на осінь через проблеми з ПЗ апарата. На жаль, цієї відстрочки не вистачило для вирішення ситуації. Отже NASA довелося прибрати Psyche із пускового маніфесту 2022 року.
За повідомленнями представників проєкту, проблеми пов’язані неконкретно із самим ПЗ, а з наземним симулятором апарата. Він необхідний для відпрацювання різних технологічних операцій та перевірки реакції систем зонда на команди. Будівництвом симулятора займалася Лабораторія реактивного руху NASA з використанням компонентів, які постачає компанія Maxar.
На жаль, симулятор не був готовий у потрібний термін, через що фахівці місії не встигли виконати заплановану програму випробувань Psyche. Тож NASA вирішили не запускати зонд з неперевіреним софтом.
Наслідки перенесення запуску Psyche
Найближчим часом NASA збере незалежну комісію, яка проведе моніторинг проєкту та визначить наступні кроки. За попередніми оцінками, нові балістичні вікна для польоту Psyche будуть відкриті у 2023 та 2024 роках. Вони забезпечать прибуття до Психеї у 2029 — 2030 року.
Загальний бюджет місії Psyche становить 985 млн доларів. Наразі NASA витратила 717 млн із цієї суми. Затримка запуску неминуче призведе до подальшого збільшення витрат, що може негативно вплинути на інші проєкти NASA. Крім того, вона вплине на місію Janus, яка повинна була відправитися у космос разом з Psyche як попутний вантаж. Її метою є вивчення подвійних астероїдів.
За матеріалами https://www.nasa.gov
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine