Євросоюз створює Фонд Кассіні для підтримки космічних стартапів

Європейський інвестиційний фонд оголосив про створення Фонду Кассіні для підтримки стартапів у галузі освоєння космосу. Розмір капіталу становить мільярд євро.

Європейський союз створює Фонд Кассіні
Європейський Союз створює Фонд Кассіні. Джерело: eupol.eu

Фонд Кассіні допоможе європейським космічним компаніям

ЄС обіцяє фінансову допомогу приватним компаніям, що займаються освоєнням космосу. 25 січня Європейський інвестиційний фонд (EIF) оголосив про заснування Фонду Кассіні. Його назва є відсиланням до прізвища італійського астронома 17 століття. Основним завданням новоствореної інституції стануть ризиковані вкладання у нові стартапи.

Капытал фонду становить один мільярд євро. Засновники сподіваються, що ця сума буде адекватною потребам космічної галузі. Фінансування буде спрямоване на малий та середній бізнес, розробки якого у галузі освоєння навколишнього простору не вдається реалізувати повною мірою через брак коштів.

Європейський космічний сектор складає приблизно 10 відсотків від загального обсягу економіки Союзу. Експерти передбачають, що в наступні роки ця галузь може вирости вдвічі. На один євро, отриманий компаніями з нового фонду, очікується прибуток у розмірі 200-300 відсотків.

Європейські стартапи отримають фінансування

На тлі гучних заяв американських космічних компаній здається, що європейський приватний сектор спить. Насправді стартапи, спрямовані на освоєння навколоземного простору у Старому світі, є. Але за відсутності адекватного фінансування вони так і залишаються на рівні революційних ідей, які існують тільки на папері, або у вигляді віртуальних моделей.

Брак коштів на створення хоч якихось демонстраційних зразків призводить до того, що навіть європейські інвестори вкладають гроші за океаном. Очікується, що Фонд Кассіні зможе розв’язати цю проблему. Початкове фінансування буде використовуватися стартапами для подолання першого, найскладнішого етапу розробки. А далі вони вже зможуть укладати контракти, що передбачатимуть втілення цих розробок у життя.

За матеріалами phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine