Rocket Lab запустить три «космічні фабрики»

Компанія Rocket Lab повідомила про отримання пускового контракту від стартапу Varda Space Industries. Угода передбачає будівництво та запуск трьох супутникових платформ Photon, які будуть займатися утриманням орбіти, а також постачати енергію та послуги зв’язку для «космічних фабрик» Varda Space, що призначені для виробництва оптоволоконних кабелів в умовах мікрогравітації.

Супутникова платформа Photon. Джерело: Rocket Lab

Згідно з пресрелізом, маса «космічних фабрик» Varda Space складе 120 кг, а їхня місія розрахована на три місяці. Доставка виробленої ними продукції на Землю буде здійснюватися за допомогою спеціальних капсул.

Виведення «космічних фабрик» на орбіту розпочнеться у першому кварталі 2023 року, а закінчиться у 2024-му. Контракт передбачає опціональну можливість четвертого запуску. Представники Varda Space також заявляють, що в майбутньому мають намір налагодити орбітальне виробництво фармацевтичних препаратів і напівпровідників.

Варто зазначити, що на даний момент усі спроби створити рентабельне космічне виробництво завершилися невдачею. У 1980-ті багато хто покладав надії на програму Space Shuttle. Однак занадто висока вартість запусків звела нанівець плани з виробництва на орбіті кристалів протеїну і надчистих напівпровідників. У подальшому різні компанії проводили досліди з виготовлення на МКС високоякісного оптоволокна ZBLAN. Однак жодній із них поки не вдалося відзвітувати про прибуток.

За матеріалами: https://spacenews.com