В’язні вимагають дозволу спостерігати за сонячним затемненням

Ув’язнені у американському шаті Нью-Йорк подали позов до суду проти Департаменту виправних установ через рішення закрити в’язниці під час повного сонячного затемнення, яке відбудеться 8 квітня.

Ув'язнені вимагають спостерігати за сонячним затемненням 8 квітня
Ув’язнені вимагають спостерігати за сонячним затемненням 8 квітня. Світлина згенерована Gencraft AI

Річ у тім, що сонячне затемнення припадає на понеділок. У цей день в’язниця не передбачає графіку вихідного дня, коли ув’язненим дають можливість перебувати на огородженому прогулянковому майданчику довше, де вони могли б спостерігати за астрономічним явищем. Судовий позов став питанням конфлікту між релігійними свободами ув’язнених та діяльністю виправної системи штату Нью-Йорк під час надзвичайних природних явищ.

У позові до федерального суду ув’язнені заявляють, що режим роботи в’язниці 8 квітня порушує конституційні права засуджених на вільне вираження своєї релігійної віри, позбавляючи їх можливості брати участь у релігійно значущих подіях.

Учасниками позову були шестеро осіб із різними релігійними переконаннями: баптист, мусульманин, адвентист сьомого дня, двоє послідовників Сантерії та один атеїст. У позові зазначається, що сонячне затемнення має велике релігійне значення для багатьох вірян, аналогічно до подій, описаних у священних текстах християн і мусульман. Біблійні уривки описують явище, подібне до затемнення, під час розп’яття Ісуса, тоді як священні ісламські тексти описують аналогічну подію, коли помер син Пророка Мухаммеда.

Сонячне затемнення
Сонячне затемнення. Фото: Unsplash

Позов був частково задоволений лише одному позивачу — атеїсту, котрий отримав дозвіл на спостереження за затемненням. Інші спробували отримати дозвіл, але їм відмовили, адже суд не включив сонячне затемнення до списку священних або релігійних подій. Представник Департаменту виправних установ відмовився коментувати цей позов.

Втім, у деяких штатах наступного понеділка виправні установи пом’якшили умови на один день та працюватимуть за графіком вихідних. У виправних місцях, де буде спостерігатися сонячне затемнення, персоналу в’язниць та ув’язненим роздадуть захисні окуляри для спостереження за астрономічним явищем.

Очікується, що повне сонячне затемнення 8 квітня над Нью-Йорком настане о 15:15 за місцевим часом і триватиме лише кілька хвилин. Наступного разу повне сонячне затемнення над США відбудеться в 2044 році.

Раніше ми повідомляли про те, як підробні захисні окуляри можуть пошкодити зір.

За матеріалами independent.co.uk

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine