NASA побачила вогонь на полях України

Система відстежування пожеж FIRMS показує займання на полях України. Більшість з них виникає поблизу лінії фронту. Одним із можливих пояснень може бути систематичне знищення росіянами українського врожаю.

Херсонська та Миколаївська області
Пожежі на полях Херсонської та Миколаївської областей. Дані сайту firms.modaps.eosdis.nasa.gov

Пожежі на полях України

Fire Information for Resource Management System, або ж скорочено FIRMS, — це система, створена NASA для моніторингу масштабних пожеж на поверхні Землі. Завдяки двом супутникам (Aqua та Terra) можна відстежувати значні ділянки займання майже у реальному часі. А завдяки інтеграції з системами спостереження за поверхнею Землі є можливість стежити за вогнем у прив’язці до місцевості, на якій він виникає.

Отже, FIRMS надає геопросторову інформацію про те, що саме горить і в яких умовах. При цьому скористатися цими даними може будь-хто, хто зайде на сайт із картою. І щодо України на цьому сайті можна побачити чимало цікавого.

Вогонь на полях біля Сіверська
Горять поля біля Сіверська на півночі Донеччини. Дані сайту firms.modaps.eosdis.nasa.gov

Зокрема, можна переконатися, що переважна більшість масштабних пожеж в Україні зараз сконцентрована вздовж лінії фронту. Снаряди, що розриваються у полях, викликають масштабні пожежі. Наприклад, дуже багато займань помітно у Херсонській області, де бойові дії відбуваються в умовах посушливого клімату.

Що можна відстежувати за FIRMS в Україні

За картою FIRMS можна зробити чимало різноманітних висновків. Наприклад, що росіяни систематично палять український хліб. Попри відхід військ загарбників з острова Зміїний, війна за постачання зерна триває. Росія, як і Україна, є одним із найбільших у світі його експортерів. Тож вона зацікавлена у тому, щоб зерно, якщо його не вдасться вкрасти, просто згоріло.

Однак за картою можна зробити чимало інших цікавих висновків. Наприклад, за нею можна відстежувати, де саме та з якою інтенсивністю відбуваються бої. Так, у Запорізькій області серйозних джерел вогню відносно мало або вони зовсім відсутні.

Пожежі у Макіївці та Ясинуватій
Щось горить в окупованих Макіївці та Ясинуватій. Дані сайту firms.modaps.eosdis.nasa.gov

Не менш цікавими є пожежі вдалині від лінії зіткнення. Вони можуть позначати точки влучення російських ракет по українських цивільних об’єктах. Разом із тим останніми днями FIRMS все більше фіксує пожеж, які розгоряються вглибині захоплених росіянами територій. Цілком можливо, що їхнє виникнення пов’язане з появою у ЗСУ ракетних систем HIMARS. А отже, кожна така точка на карті може означати знищений важливий об’єкт загарбників.

За матеріалами Firms.modaps.eosdis.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine