Maxar Technologies показали, який вигляд має Зміїний без росіян

Cупутникові знімки компанії Maxar Technologies показують острів Зміїний після того, як росіяни «зробили крок доброї волі» й забралися звідти. На зображеннях видно численні руйнування інфраструктури та дим від знищеної техніки.

Острів Зміїний,без росіян
Острів Зміїний 30 червня. Джерело: Maxar Technologies

Maxar Technologies показали острів Зміїний

Фото острова Зміїний, з якого нарешті забралася російська армія, опубліковане приватним супутниковим оператором Maxar Technologies. У своєму твіттері вони розмістили знімки, датовані 30 червня.

Maxar Technologies від самого початку російського вторгнення відстежують зі своїх супутників хід війни в Україні. Завдяки їм вдалося відстежити поховання цивільних у Бучі та чергу за продуктами в осадженому Маріуполі. Також вони допомогли побачити російські кораблі у Криму, на які вантажиться вкрадене в Україні зерно.

Велика битва за маленький острів

Тепер компанія звернула свою увагу на острів Зміїний, який відомий тим, що саме з нього російському кораблю вказали на єдино правильний шлях. За останні кілька місяців росія неодноразово намагалася розмістити на ньому гарнізон та системи протиповітряної оборони. Але щоразу Збройні сили України знищували їх ракетними та авіаударами.

Спроби росії підтримати війська на острові за допомогою свого флоту також завершилися невдачею. Вони втратили кілька своїх катерів та флагман Чорноморського флоту крейсер «Москва».

Однак 30 червня після чергового нищівного удару ЗСУ російські війська почали тікати з острова. При цьому сама країна-агресорка заявляє, що це був крок доброї волі, аби показати, що вони не блокують морські шляхи України.

Східна частина острова
Східна частина острова. Джерело: Maxar Technologies

Що видно на фото

У своєму твіттері Maxar Technologies розмістили три світлини острова. На всіх цих знімках Зміїний показаний так, що схід розташований вгорі, а південь — праворуч. Можна побачити, що біля основного причалу, що у північно-східній частині острова, немає жодного судна, зате на ньому щось горить, утворюючи величезний шлейф диму.

Також по всьому острову можна побачити зруйновані будівлі, хоча кілька великих лишилися відносно цілими. Також задимлення спостерігається по всьому острову. Вочевидь, це горить знищена техніка.

У північно-східній частині острова привертає увагу велика структура штучного походження, схожа на ще один причал, зведений нашвидкуруч на скелях. Довгий яскравий об’єкт у західній частині острова — уламки вежі, що стояла тут.

Західна частина Зміїного
Західна частина Зміїного. Джерело: Maxar Technologies

За матеріалами https://twitter.com/Maxar

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine