Вкладені у James Webb 10 млрд доларів визнали хорошою інвестицією

Невдовзі після того, як NASA опублікувала перші приголомшливі зображення, зроблені новим потужним космічним телескопом James Webb (JWST), відбулося онлайн-опитування громадської думки: чи була обсерваторія вартістю майже 10 млрд доларів хорошою інвестицією? Виявилось, що американці позитивно відреагували на такий дорогий проєкт.

James Webb
Космічний телескоп James Webb. Джерело: NASA

Маркетингова та аналітична фірма YouGov опублікувала результати онлайн-опитування тисячі американців, цікавлячись загальною думкою про діяльність аерокосмічної адміністрації та тим, чи є космічні програми хорошими інвестиціями. Приблизно 70% опитаних мали позитивну думку про NASA, а 60% вважали, що космічний телескоп James Webb вартий їхніх податків.

Опитування проводилося з 14 по 18 липня після того, як 12 числа NASA опублікувала перші дивовижні зображення James Webb блискучих галактик і туманностей. Здається, цих світлин було достатньо, щоб затьмарити драматичні 20 років розробки JWST.

Спочатку NASA сподівалася запустити телескоп десь між 2007 і 2011 роками. На той час він вартував від 1 до 3,5 млрд доларів. Але далі сталася низка перенесень у графіку. До моменту, коли космічний телескоп нарешті був готовий та відправився у подорож до точки Лагранжа L2 у кінці 2021 року, його загальна вартість зросла до 9,7 млрд доларів. Planetary Society зазначає, що витрати на JWST становлять 0,0095% загального бюджету США між 2003 і 2022 роками.

Ці перші зображення — лише невеликий тизер того, що варто очікувати у майбутньому. Чим довше телескоп працюватиме у космосі, тим більше з’являтимуться приголомшливі знімки й одкровення про Всесвіт.

Раніше ми повідомляли про те, як James Webb помітив «індикатори життя» у першої планети.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів