Війна призвела до нестачі рідкоземельних елементів для космічної промисловості

Українсько-російська війна негативно вплинула на ланцюжки постачання рідкоземельних елементів у США. Серед постраждалих від цього значиться і космічна галузь. Однак можливо саме наша держава стане шляхом для виправлення цієї ситуації.

Нестача рідкоземельних елементів
Рідкоземельні елементи

Нестача рідкоземельних елементів

Російське вторгнення в Україну має численні наслідки у найнесподіваніших галузях. Відчула його і світова космічна індустрія. Через вбивства мирного населення Європейській космічній агенції довелося припинити усі спільні із Росією проєкти включно із марсіанською місією ExoMars. Компанії, що запускають космічні апарати відчувають сильну нестачу широкофюзеляжних літаків Антонова. А телекомунікаційні компанії стали витрачати величезні ресурси для протидії спробам зламати їх супутникові мережі.

Однією з досі не оцінених криз є нестача рідкоземельних мінералів. 17 елементів зустрічаються на нашій планеті не дуже часто, а легкий їх видобуток можливий у ще меншій кількості випадків. А необхідні вони для виробництва практично усього сучасного обладнання: систем наведення та контролю, лазерів, радарів та гідролокаторів. Космічна галузь також споживає їх у великій кількості.

Зараз більшу частину рідкоземельних елементів США купує у Китая. Однак логістичні ланцюжки тягнуться у тому числі й через росію. Тож, зараз на них спостерігається величезне напруження, яке проявляється як нестача рідкоземельних елементів для певних проєктів.

США, Китай та Україна

Наразі з 35 видів стратегічної сировини США імпортує з Китаю 31. Вісім з них належать до рідкоземельних елементів, 14 просто відсутні на території США, а видобуток решти як слід не організований. В результаті найменші складнощі у логістиці можуть спровокувати затримку реалізації космічних програм чи просто спровокувати економічну кризу.

Санкції достатньо дорого коштують США та американській космічній промисловості зокрема. Достатньо сказати, що перед війною 35 відсотків усього паладію Сполучені Штати отримували саме з Росії. Але не варто думати, що це примусить американських політиків підтримувати Росію.

Зрештою, значна кількість стратегічних ресурсів постачається до США і з України. А ще більша може постачатися. Зокрема, спеціалісти вказують на наявність великих покладів оксиду літію, який може використовуватися при виробництві електричних батарей.

За матеріалами: spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine