Прапори на МКС 4 липня

4 липня США відзначають День Незалежності. Американські астронавти звернулися до своїх громадян з цього приводу. У відповідь російські космонавти привітали так звану «ЛНР» із «визволенням», чим викликали черговий скандал.

Росіяни розгорнули на мкс прапори «лугандону»
Росіяни тримають різнокольорову ганчірку. Джерело: News.sky.com

День Незалежності на МКС

Попри всі спроби зробити Міжнародну космічну станцію острівцем миру, вона знову опинилася в центрі політичного скандалу. Його причиною стали День незалежності Сполучених Штатів і захоплення росіянами Лисичанська, які практично збіглися у часі.

Цього року американські астронавти привітали своїх співгромадян достатньо скромно. Боб Гайнс та Кайл Ліндгрен записали коротке послання з побажанням веселого свята.

Також Гайнс привітав громадян США у твіттері. Він подякував своїй країні за можливість полетіти у космос і опублікував фото американського прапора, що був розміщений на склі оглядового модуля «Купол».

Привітання від космонавтів

Привітання від астронавтів не стало б великою новиною, якби 4 липня російські космонавти також не вирішили виступити, тримаючи в руках прапори. Щоправда, прапори ці були не американськими, а належали так званим луганській та донецькій народним республікам. І вітали вони не своїх багаторічних партнерів по космічній діяльності, а купку бандитів, що встановили терористичні режими на частині території України.

Офіційним приводом для привітання стало заходження російських військ до міста Лисичанськ, яке перед цим залишили українські війська. На думку Олєга Артємьєва, Дєніса Матвєєва та Сєргєя Корсакова, це є «звільненням луганської народної республіки».

У повідомленні, розміщеному на сайті нібито мирної організації «Роскосмос», також міститься заклик до «громадян донецької народної республіки» чогось чекати. Вочевидь, маються на увазі спроби російських військ захопити нові території України.

Варто зазначити, що обидва шматки тканини, які виконували роль прапорів невизнаних республік, були чималими. Просто випадково завалятися десь вони не могли. Тож або космонавти привезли їх із собою ще у березні, або їх їм доставили вантажним кораблем ще на початку червня.

Реакція на дії росіян

Офіційно в NASA дії росіян, які аж ніяк не можна назвати аполітичними, не прокоментували. В аерокосмічній адміністрації зараз проводять непрості перемовини щодо можливості обміну членами екіпажів. Час майже вичерпаний, але багато хто ще сподівається, що американський астронавт полетить на найближчому «Союзі», а російська космонавтка — на Dragon.

Однак багато в кого терпець урвався. Так, астронавт Террі Віртс опублікував у своєму твіттері гнівний пост про те, що росіяни використовують МКС як майданчик для пропагування вбивств їхніми військами мирних українців, і закликав уряд відповісти тим самим. Тож питання про те, чи з’явиться на МКС синьо-жовтий чи червоно-чорний прапор, лишається відкритим.

За матеріалами www.space.com, news.sky.com, twitter.com/AstroTerry

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine