Прапор у космосі

За роки незалежності Український прапор двічі побував у космосі. Вперше він був розгорнутий українським космонавтом Леонідом Каденюком у грудні 1997 року і перебував на орбіті 16 днів. Крім прапору, в космосі побував державний герб, герб Києва, «Кобзар» Шевченка, портрет видатного українського ракетобудівника Михайла Янгеля, диск нашої відомої групи «ВВ». Кожна річ має сертифікат, який засвідчує, що вона побувала за межами атмосфери. Під час польоту також уперше пролунав гімн нашої держави.

Джерело: history.archiv.ua

Вдруге наш прапор потрапив на орбіту під час польоту американського астронавта Рендольфа Брезніка. Жовто-блакитний стяг пролетів 108 млн кілометрів і був розгорнутий під час онлайн-зустрічі з послом США в Україні та іншими людьми в Києві. Перебуваючи на орбіті, Рендольф виклав у мережу фотознімки нічного Києва, які він зробив із борту космічного корабля.

Джерело: NASA

За словами астронавта, цей прапор він купив у Дніпрі, коли відвідував разом із родиною батьківщину маленького українця, якого вони усиновили у трирічному віці. Після польоту Брезнік подарував прапор, що побував на МКС, Дніпропетровській обласній науковій бібліотеці.