Starlink забезпечуватиме ВПС США інтернетом у Європі та Африці

Компанія SpaceX підписала контракт про забезпечення ВПС США супутниковим інтернетом у Європі та Африці. Однією з найважливіших причин вибору саме цього оператора стала його можливість працювати в Україні.

SpaceX Забезпечуватиме ВПС США інтернетом
ВПС США уклали контракт зі SpaceX. Джерело: www.airforcemag.com

ВПС США уклали контракт зі SpaceX

Військово-повітряні сили США оголосили про підписання угоди зі SpaceX про надання інтернет-послуг за допомогою супутників Starlink. Вартість контракту складає 1,9 млн доларів. Він передбачає як надання обладнання у вигляді терміналів, так і забезпечення програмного доступу до них із мобільних пристроїв.

Вартість послуг, відповідно до якої визначена ціна контракту, не розголошується. Зате відомо, що користувачами будуть командування ВПС у Європі та Африці. За словами військових, контракт укладений з однією компанією, бо тільки Starlink задовольнив усі вимоги, висунуті під час проведення конкурсу.

Які вимоги висували ВПС до інтернету

За словами представників ВПС, вони розглядали не лише низькоорбітальний інтернет, послуги якого надає Starlink. Їхню увагу привернули також супутники, що працюють на середніх та геостаціонарних орбітах. Очікується, що найближчим часом з них почнуть забезпечувати зв’язком Amazon Kuiper, OneWeb та Telesat.

При цьому військові принципово розглядали тільки великі угрупування, оскільки саме вони можуть забезпечити стійкість в умовах хакерських атак та застосування протисупутникової зброї. І саме за цим параметром Starlink легко обходить усіх своїх конкурентів. У нього на орбіті аж 2287 апаратів.

Крім того, одним із найважливіших критеріїв відбору стала Україна, яка продовжує відбивати напад росії. ВПС США стикнулися з постійно зростаючим об’ємом трафіку, який передається в умовах активної протидії противника. І єдиною компанією, яка продемонструвала можливість виконувати задачі у цій ситуації стала саме SpaceX.

Чому не OneWeb

Дослідницька лабораторія ВПС і Командування космічних систем Космічних сил здійснили програму під назвою Global Lightning для перевірки можливостей комерційних космічних інтернет-провайдерів. Вона показала, що наступним після SpaceX найкращим варіантом могла б бути OneWeb.

Але у цієї мережі є один суттєвий недолік. Свої послуги компанія може надавати тільки з листопада цього року і тільки на північ від 50 паралелі. Більша частина зони відповідальності Європейського командування розташована на південь від цієї лінії. А жодна з африканських баз у цьому випадку взагалі інтернету не отримає.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine