Відео дня: політ над Марсом

На честь Нового року за східним календарем Китайське національне космічне управління (CNSA) опублікувало ефектне відео, зроблене місією «Тяньвень-1». Воно демонструє політ космічного апарата на тлі Червоної планети.

Опубліковане відео CNSA складається з кадрів, зроблених за допомогою селфі-камери «Тяньвень-1». Пристрій призначений для моніторингу стану космічного апарата та встановлений на 1,6-метровій штанзі. Вона зроблена з композитного матеріалу, здатним розкриватися при досягненні певної температури.

Ролик демонструє основні структурні елементи «Тяньвень-1», включаючи його паливні баки, основний двигун та сонячні батареї. Ми можемо побачити, як останні змінюють свою орієнтацію залежно від положення Сонця. У поле зору камери потрапив Марс. Деякі кадри демонструють північний полюс планети. CNSA також опублікувало окреме відео, зроблене на момент розгортання селфі-камери.

«Тяньвень-1» був запущений у липні 2020-го і досяг Марса у лютому 2021 року. Через кілька місяців після цього від апарата відокремилася спускальна платформа, що доставила на поверхню планети ровер «Чжужун». За час перебування на Марсі він уже подолав дистанцію, що перевищує 1,5 км. Щодо «Тяньвень-1», то, згідно з недавніми заявами CNSA, апарат передав на Землю понад 540 гігабайтів наукових даних.

Нагадаємо, що раніше Китай вже публікував селфі, зроблені як орбітальним апаратом «Тяньвень-1», так і марсоходом «Чжужун». Для їхнього отримання використовувалися бездротові відокремлювальні камери. Одна з них сфотографувала китайський марсохід і спускальну платформу місії. Крім того, на початку січня 2022 року CNSA показало епічне селфі, яке демонструє «Тяньвень-1» на тлі північного полюса Марса.

Нагадаємо, що раніше ми говорили про те, як апарат Mars Express зазнімкував згаслий марсіанський вулкан, розташований серед застиглого лавового моря.

За матеріалами https://arstechnica.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

 

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів