Китайський марсохід зробив нове селфі

Китайське національне космічне управління (CNSA) опублікувало нове зображення, зроблене марсоходом «Чжужун». Це селфі, що дозволяє розглянути у всіх деталях космічного посланця Піднебесної.

Селфі марсохода «Чжужун». Джерело: CNSA

CNSA не назвало точної дати знімкування. Але, ймовірно, зображення було зроблене на початку червня, невдовзі після посадки ровера. Тоді «Чжужун» вивантажив бездротову камеру на поверхню, яка зробила низку його знімків. Це підтверджує той факт, що на задньому плані можна побачити корпус посадкової платформи. Зараз марсохід відійшов уже більш ніж на кілометр від місця висадки, й він залишився далеко позаду.

«Чжужун» має масу 240 кг. Основними цілями апарата є зйомка поверхні, вивчення ґрунту та пошук хімічних сполук, що вказують на можливе існування життя на Марсі. Апарат оснащений шістьма науковими інструментами, зокрема георадаром, детекторами поверхневих з’єднань та магнітних полів, метеостанцією та кількома камерами. Для отримання енергії «Чжужун» використовує сонячні батареї.

Китайський марсохід розрахований на номінальний термін служби 90 днів. Апарат пройшов його без жодних проблем, тому в серпні CNSA оголосило про продовження наукової програми. Повідомляється, що ровер і надалі рухатиметься у напрямку південної частини рівнини Утопія, проводячи дослідження навколишньої місцевості.