«Тяньвень-1» досяг Марсу

Китайський міжпланетний апарат «Тяньвень-1» здійснив успішний гальмівний маневр, який перевів його на ареоцентричну орбіту. Таким чином, Китай приєднався до невеликого клубу країн і космічних організацій, яким вдалося вивести свій дослідницький зонд на постійну орбіту навколо іншої планети Сонячної системи.

Знімок Марсу, зроблений китайським космічним апаратом «Тяньвень-1» з відстані 2,2 млн км. Джерело: CASC/CNSA

Зараз «Тяньвень-1» знаходиться на проміжній орбіті з перицентром на висоті 400 км і апоцентром на відстані 180 тис. км від поверхні Червоної планети. У лютому та березні він виконає серію маневрів, які переведуть його на робочу орбіту з перицентром 265 км і апоцентром 12 тис. км. В кінці квітня посадковий апарат із ровером відокремиться від орбітального зонда. Якщо все піде добре, він здійснить посадку на одній із ділянок Рівнини Утопії — величезної низовини в північній півкулі Марсу.

Мобільна лабораторія вивчатиме марсіанський грунт і шукатиме хімічні сполуки, що свідчать про можливу наявність життя. Вона розрахована на номінальний термін роботи тривалістю 90 днів. Що стосується орбітального зонда, то його головним завданням буде побудова топографічної карти планети. Він також повинен проводити дослідження її іоносфери, дистанційно зондувати склад поверхневих порід і шукати поклади водяного льоду.

«Тяньвень-1» (знімок зроблений відокремленою камерою). Джерело: CNSA

«Тяньвень-1» став другим із трьох космічних апаратів, запущених минулого літа з метою досягнення Марса. Першим став зонд «Аль-Амаль», що належить ОАЕ — він випередив китайського автоматичного розвідника всього на один день. Тепер нам лишається чекати прибуття американської місії Mars 2020, що очікується 18 лютого. На відміну від «Аль-Амаль» і «Тяньвень-1», цей космічний апарат не вийде на орбіту навколо Червоної планети, а відразу скине в її атмосферу посадковий модуль із ровером Perseverance. Він повинен сісти біля кратера Єзеро.

За матеріалами: https://spacenews.com/