Китай продовжив місію марсоходу «Чжужун»

Китайська національна космічна адміністрація (CNSA) оголосила про завершення початкової фази роботи марсохода «Чжужун» і продовження його наукової програми. Ровер і далі рухатиметься у напрямку південної частини рівнини Утопія, здійснюючи дослідження навколишньої місцевості.

Ровер «Чжужун» і посадкова платформа. Джерело: CNSA

«Чжужун» здійснив посадку на Марс 15 травня. Маса апарата становить 240 кг, він отримує енергію від сонячних батарей. Основна мета мобільної лабораторії полягає у вивченні марсіанського ґрунту та пошуку хімічних сполук, що вказують на можливу присутність порід. Для цього вона має шість наукових інструментів, в тому числі георадар, детектори складу поверхневих сполук та магнітних полів, метеостанцію, а також кілька камер.

За перші 90 днів перебування на Марсі (номінальний термін служби апарата), «Чжужун» проїхав 889 м по марсіанській поверхні та передав 420 гігабайтів наукової інформації. Цей масив даних включає знімки, результати аналізів поверхневих порід та атмосфери, а також метеоспостережень. Крім того, марсохід зробив запис звуків власного руху та зазнімкував свій посадковий парашут.

Варто зазначити, що найближчим часом «Чжужун» має зробити перерву, пов’язану з несприятливою конфігурацією Марса, який у період із середини вересня по жовтень опиниться у сполученні з Сонцем. Це означає що наше світило буде знаходитися недалеко від лінії, що з’єднує Землю та Червону планету, та ускладнюватиме радіоконтакт із працюючими на марсіанській поверхні апаратами. Тому до відновлення стійкого зв’язку діяльність марсохода буде поставлена на паузу.

За матеріалами https://news.cgtn.com