Великий квартет

На цьому знімку можна побачити чотири «твердині» сучасної астрономії — гігантські незграбні вежі основних 8,2-метрових телескопів («юнітів»), що складають Дуже Великий телескоп Європейської Південної обсерваторії. Вони розташовані на вершині гори Серро-Параналь, розташованої в глибині високогірної чилійської пустелі Атакама.

Основні юніти Дуже Великого Телескопа ESO. Джерело: ESO/Y. Beletsky

Помаранчеві відблиски Сонця, що тільки-но зайшло, які вибиваються з-під обрію, не йдуть ні в яке порівняння зі сліпучим світловим шоу над ними. Там розташована гігантська арка Чумацького Шляху, що простягнулася через усе небо до самих його країв. Вона складається із сотень мільярдів зір, багато з яких нагадують наше світило. Темні плями на тлі цієї арки — гігантські хмари міжзоряного пилу, що блокують світло більш далеких фонових об’єктів.

Крім яскравих зір, туманностей та інших «мешканців» нашої Галактики, над обрієм також можна побачити червоно-зелену заграву. Це не полярне сяйво, а інший небесний феномен, відомий як власне світіння атмосфери. Воно виникає внаслідок комбінації різних процесів, що протікають у верхніх шарах газової оболонки Землі.

За матеріалами https://www.eso.org